اخبار

وبينار هم‌انديشي رئيس و معاونان سازمان اداري و استخدامي كشور با رؤسا و معاونان سازمان‌ مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي كشور   [ +0 | -0 ]

وبينار هم‌انديشي رئيس و معاونان سازمان اداري و استخدامي كشور با رؤسا و معاونان سازمان‌ مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي كشور

وبينار هم‌انديشي رئيس و معاونان سازمان اداري و استخدامي كشور با رؤسا و معاونان سازمان‌ مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي كشور عصر امروز برگزار شد. رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور: در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم افزايش ضريب ريالي به ميزان افزايش تورم (۱۴۲ درصد) و افزايش متوسط حقوق و مزايا بيش از ۲۱۶درصد است.

 


وبينار هم‌انديشي رئيس و معاونان سازمان اداري و استخدامي كشور با رؤسا و معاونان سازمان‌ مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي كشور عصر امروز برگزار شد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور: در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم افزايش ضريب ريالي به ميزان افزايش تورم (۱۴۲ درصد) و افزايش متوسط حقوق و مزايا بيش از ۲۱۶درصد است

مهندس جمشيد انصاري، اولين سخنران با بيان اين‌كه هدف از برگزاري اين وبينار هم‌انديشي درخصوص مسائل اولويت‌دار همچون نحوه برگزاري جشنواره شهيد رجايي در استان‌ها، برگزاري هشتمين آزمون استخدامي فراگير، نحوه اعمال افزايش‌هاي حقوق كاركنان و بازنشستگان دستگاه‌هاي اجرايي و ساير مسائل است، گفت: همه‌ساله جشنواره شهيد رجايي در دو مرحله برگزار مي‌شد؛ مرحله اول، ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي در سطح ملي و استاني و انتخاب دستگاه‌هاي برتر، و مرحله دوم، برگزاري مراسم پاياني جشنواره در هفته دولت با حضور رئيس‌جمهوري و اعضاي دولت در مركز، و در استان‌ها نيز با حضور استانداران و ساير مقامات محلي بود كه در اين مراسم گزارشي از عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي و مجموعه دولت ارائه و از دستگاه‌هاي اجرايي منتخب قدرداني مي‌شد.

وي افزود: امسال به دليل شيوع ويروس كرونا، ستاد ملي مديريت و مقابله با كرونا برگزاري هرگونه همايش، گردهمايي و كنفرانس را ممنوع اعلام كرده است، طبعاً مراسم پاياني جشنواره شهيد رجايي را به صورتي كه سنوات قبل داشتيم، نخواهيم داشت اما امر ارزيابي عملكرد براساس شاخص‌هاي عمومي و اختصاصي ابلاغ‌شده روند اجراي خود را طي خواهد كرد و دستگاه‌هاي برتر معرفي و قدرداني خواهند شد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در اشاره به تصميمات دولت براي ترميم حقوق كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي و بازنشستگان، بيان داشت: با توجه به شرايط تورم و مشكلات تأمين معيشت مردم، همكاران ما در سازمان برنامه و بودجه كشور با اعمال افزايش ۵۰درصدي امتيازات احكام كارگزيني دستگاه‌هاي اجرايي مشمول قانون مديريت خدمات كشوري از ابتداي اسفند ۹۸ موافقت كردند.

وي ادامه داد: براي دستگاه‌هايي كه مشمول قانون مذكور نبودند نيز طبق مقررات خودشان مراحل و فرآيند تصويب را طي مي‌كنيم و آخرين دستگاهي هم كه در اين مورد در شوراي حقوق و دستمزد تصميم‌گيري شده است، كاركنان شهرداري‌ها هستندكه ما در جلسه آخر شوراي حقوق و دستمزد، افزايش فوق‌العاده جذب آنان را به‌طوري كه بتوانيم پرداخت‌هاي آنان را با پرداخت‌هاي ديگر كاركنان دولت متناسب‌سازي كنيم، به تصويب رسانديم و جهت تصويب نهايي به هيئت وزيران ارائه خواهد شد.

مهندس انصاري با اشاره به همسان‌سازي حقوق بازنشستگان، گفت: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه كشور، درخصوص تأمين اعتبارات جديد براي همسان‌سازي حقوق بازنشستگان با شاغلان اعلام آمادگي كرده است و اميدواريم بتوانيم براي بازنشستگان در سال جاري يك مرحله ديگر از همسان‌سازي را اجرا كنيم. طبعاً اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند نسبت به تأمين اعتبار كامل اقدام كند، همسان‌سازي به ميزان ۸۵ تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان انجام خواهد شد و در صورت عدم امكان تأمين اعتبار كامل، اين كار در دو مرحله شش‌ماهه دوم امسال و ابتداي سال آينده كامل خواهد شد.

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه در سال‌هاي فعاليت دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم تصميماتي كه براي افزايش حقوق گرفته شده است، در دو بخش بوده است، اظهار داشت: يكي افزايش سنواتي و متناسب با تورم، كه در سال ۹۲ ضريب ريالي كاركنان دولت ۱۰۰۶ بوده است و امسال اين ضريب به ۲۴۳۸ افزايش يافته است؛ يعني ۱۴۲درصد افزايش كه با ميزان افزايش تورمي كه مركز آمار در اين بازه زماني اعلام كرده است، برابري مي‌كند؛ يعني چيزي حدود ۱۴۲ درصد. يعني دولت مجموعاً توانسته است متناسب با نرخ تورم، ضريب ريالي را تغيير دهد.

وي ادامه داد: بخش ديگر افزايش‌ها، در سه مرحله افزايش براي كاركنان اعمال كرديم؛ در سال‌ ۹۳ فوق‌العاده‌ها و امتيازات شغلي را اضافه شده، در ابتداي سال ۹۴ فوق‌العاده ويژه موضوع بند ۱۰ ماده (۶۸) را برقرار كرديم و سال گذشته هم در اسفندماه، درخصوص اعمال افزايش ۵۰درصد اقدام شد.

معاون رئيس‌جمهوري اضافه كرد: مجموعاً، تغييرات حقوق و مزايا به اين صورت است؛ حداقل حقوق كاركنان دولت از ۴۹۰ هزار تومان به يك ميليون و ۸۰۰ هزار تومان، معادل ۲۶۶درصد افزايش پيدا كرده است. درخصوص متوسط حقوق كاركنان دولت از يك ميليون و ۷۳۰ هزار تومان به پنج ميليون و چهارصد و هفتاد هزار تومان و افزايش ۲۱۶ درصدي رسيده‌ايم. درخصوص بازنشستگان كشوري از متوسط دريافتي ۸۸۹ هزار تومان به سه ميليون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳۲۷درصد افزايش و درخصوص بازنشستگان لشكري از متوسط دريافتي يك ميليون و ۱۲۳ هزار تومان به ۴ ميليون و ۲۸۰ هزار تومان و ۲۸۱ درصد افزايش رسيده‌ايم. با توجه به شرايط تحريمي كشور، اين افزايش در تناسب با ميزان تورم و نيازهاي معيشتي كاركنان دولت و بازنشستگان قابل قبول است.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با اشاره به برگزاري هشتمين آزمون فراگير استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي، گفت: همكاران ما در معاونت سرمايه انساني تمامي كارهاي مقدماتي اين آزمون را به انجام رسانده‌اند، دستگاه‌هايي كه سهميه استخدامي دارند و توانسته‌اند درخصوص تأمين اعتبار با سازمان برنامه و بودجه كشور به توافق برسند، مشخص شده‌اند، توزيع سهميه‌هاي استاني انجام شده است و در اين آزمون حدود ۴۰ هزار نفر استخدام جديد خواهيم داشت. ما آمادگي داشتيم در مردادماه فرآيند ثبت نام در آزمون را آغاز كنيم اما به دليل همه‌گيري بيماري كويد ۱۹ و تأخير در برگزاري ساير آزمون‌ها، ثبت نام اين آزمون نيز از سوي سازمان سنجش آموزش كشور به اواخر مردادماه و اوايل شهريورماه موكول شده است. اميدواريم بتوانيم با رعايت كليه پروتكل‌هاي بهداشتي در نيمه دوم آبان‌ماه اين آزمون را برگزار كنيم.

در ادامه اين جلسه دكتر رفيع‌زاده معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور به ارائه توضيحاتي درخصوص نحوه ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي در سال ۹۸ و دكتر صدري نوش‌آبادي، معاون سرمايه انساني سازمان اداري و استخدامي كشور نيز به سوالات حاضران در وبينار درخصوص بومي‌گزيني در آزمون هشتم فراگير استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي پرداختند.

همچنين در ادامه اين جلسه تعدادي از رؤسا و معاونان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها نظرها و پيشنهادهاي خود را در زمينه مسائل مبتلابه استان‌ها از قبيل ضرورت جذب نيروي بومي، تشكيل گروه‌هاي تخصصي منطقه‌اي ارتقاي سامانه‌هاي كارمندايران و ساختار و تقويت امكان دسترسي و گزارش‌گيري از استان‌ها براي سازمان‌هاي استاني، توسعه دولت الكترونيك، نحوه ارزيابي عملكرد و برگزاري جشنواره شهيد رجايي و ساير مسائل سازمان بيان كردند.

اين همايش كه به دليل محدوديت‌هاي ايجادشده ناشي از شيوع ويروس كرونا به صورت مجازي (وبينار) برگزار شد، اولين همايش استاني رؤساي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها با رئيس و معاونان سازمان اداري و استخدامي كشور در سال جاري بود.

 

شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل