اخبار

برگزاری جشن ولادت حضرت مهدی (عج) در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان   [ +101 | -52 ]

برگزاری جشن ولادت حضرت مهدی (عج) در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان

به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و ولادت باسعادت امام زمان (عج)، مراسمی با حضور رئیس، معاونین و کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین یاری در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای مراسم کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی ضمن تبریک ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) گفت: هرساله به یمن این روز بزرگ، مراسمی برگزار می‌شود که خوشحالیم بار دیگر در خدمت همکاران سازمان هستیم.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایطی که ناشی از وقوع سیل رخ داد و همراهی با سیل‌زدگان تصمیم براین شد همانند برخی سازمان‌های دیگر، یک روز از حقوق مجموعه کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به امر کمک و یاری به سیل‌زدگان اختصاص ‌یابد.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین یاری در سخنانی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) که فرمود "الإِمَامُ یَحِلُّ حَلَالَ اللهِ وَ یُحَرِّمُ حَرَامَ اللهِ وَ یُقِیمُ حُدُودَ اللهِ" به معنای امام، حلال خدا را حلال و حرام خدا را حرام می‌کند و حدود خدا را اقامه می‌کند...؛ گفت: بشریت از لحاظ دانش، بینش و احاطه بر امور محدویت‌هایی دارد ولی امام این استثناء را در بین انسان‌ها داراست و هدایت‌گر است. امام احکام خدا را می‌گوید و حدود خدا را اقامه می‌کند.

وی افزود: امروز اغلب ادیان معتقد به یک منجی و مصلح هستند و جهان را با این نگاه تفسیر می‌کنند که باید کسی بیاید و آرمان‌های متعالی انسانیت را عَلَم کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یاری ضمن اشاره به فضائل و برکات نیمه شعبان تصریح کرد: اگر انسان می‌خواهد حقیقت عدالت و انصاف را درک کند باید به زندگی ائمه مانند حضرت امیرالمومنین علی(ع)رجوع نماید و امام زمان(عج) برای تحقق این مهم در جهان امروز خواهد آمد.

 

شعر خوانی در مدح امام زمان(عج) توسط یکی از همکاران سازمان از دیگر برنامه های مراسم مذکور بود.تگ‌ها:  

نظرات

پست شده توسط: admin
شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل