اخبار

جلسه شورای فنی استان، در تاریخ 1399/04/09 برگزار شد.   [ +0 | -0 ]

جلسه شورای فنی استان، در تاریخ 1399/04/09 برگزار شد.

جلسه شورای فنی استان ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 1399/04/9 در استانداری گیلان برگزار شد.


در ابتدا جناب آقای مهندس اوسط اکبری مقدم، معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری،ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه،بر لزوم پیگیری اجرای مصوبات جلسات گذشته شورا ی فنی استان تاکید کردند تا شاهد ارتقا هرچه بیشتر دستاوردهای شورا در امور مربوط به نظام فنی و اجرایی باشیم. در ادامه ایشان ضمن اشاره به مشکلات مربوط به تامین منابع مالی برای اجرای پروژه های عمرانی در دست اجرای استان، ابراز امیدواری کردند که با تعامل مناسب با دستگاههای اجرایی استان در اجرای پروژه های عمرانی، بتوان اقدمات مناسبی را در جهت افزایش رفاه هموطنان انجام داد.

پس از آن جناب آقای مهندس رحیمی مدیر محترم نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، به مصوبات گذشته شورا در موضوع کاهش تاثیر شیوع بیماری کرونا بر فعالیتهای مرتبط با پروژه های عمرانی اشاره و خواستار آن شدند که کلیه عوامل فنی و اجرایی شامل دستگاههای اجرایی، پیمانکاران و مشاوران، رعایت دقیق دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی و دستگاههای متولی در خصوص مقابله با بیماری کرونا را با جدیت پیگیری و اطلاع رسانی و رعایت نمایند و در همین راستا ایشان بر لزوم اجرای مصوبات گذشته شورا در خصوص صدور و تمدید گواهینامه های  H.S.E ، در جهت کاهش تاثیر شیوع بیماری کرونا در فعالیتهای پروژه های عمرانی و کاهش مراجعات متقاضیان به ادارات ذیربط تاکید کردند. در ادامه ایشان به موضوع خطر لغزش زمین در سکونتگاههای روستایی استان اشاره و با توجه به تبعات سنگین آن، خواستار آن شدند که بررسی این موضوع در دستور کار شورا قرار گیرد.پس از آن ایشان بار دیگر بر لزوم بکارگیری پیمانکاران بومی در پروژه های عمرانی دستگاههای اجرایی استان، تاکید کردند.

در ادامه مطابق دستور اول جلسه، گزارش بازدید کارگروه مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورای فنی از واحد های تولیدی تیرچه استان در جلسه مطرح شد.پس از آن مدیر کل محترم بهزیستی استان شرح مختصری از موضوع مناسب سازی در اجرای پروژه ها مطرح و در ادامه گزارش وضعیت مناسب سازی پروژه تالار بزرگ شهر رشت در جلسه مطرح شد. پس از آن گزارش بازدید مشترک کارگروه نظارت و مصالح و تجهیزات صنعت ساخت شورا از پروژه های روسازی راههای روستایی مربوط به اداره کل راه و شهرسازی استان در جلسه ارائه شد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: admin
در روز 1399/4/10 ساعت 11:48:18, شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل