اخبار

برگزاری یازدهمین جلسه ماهانه صاحب‌نظران توسعه گیلان   [ +2 | -0 ]

برگزاری یازدهمین جلسه ماهانه صاحب‌نظران توسعه گیلان

عصر روز شنبه 4 اسفند ماه، یازدهمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب‌نظران توسعه گیلان با موضوع "توانمندسازی جامعه روستایی"  در دفتر ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه احمد سفردوست ارائه کننده طرح مذکور با تشریح ابعاد توانمندسازی جامعه روستایی، توانمندسازی را پاسخی به ناکارآمدی دانست و گفت: ناکارآمدی‌های گوناگون در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و نهادی موجب تضعیف و از بین رفتن کارکردهای اقتصادی-اجتماعی روستاها شده است. لذا برای توانمندسازی جامعه محلی می‌بایست علاوه بر ارتقای دانش و مهارت، ناتوانی‌های ناشی از ناکارآمدی را به واسطه تقویت بنیان‌های اقتصادی- اجتماعی سنتی روستاها و با استفاده از تسهیل‌گران زبده مرتفع کرد.

در ادامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با تأکید بر لزوم عملیاتی و اجرایی شدن نتایج این جلسات گفت: برای توسعه روستاها یا توانمندسازی جامعه روستایی نمی‌توان از برنامه‌های کلان که در صدد هستند تمامی روستاها را طی مدت زمان معینی به سطح مشخصی از توسعه برسانند بهره برد. بلکه ضرورت دارد نخست به طور موردی برخی روستاها که مدیران محلی و اهالی آن آمادگی لازم برای چنین اقداماتی را دارند در دستور کار قرار گرفته و پس از اجرای موفق برنامه‌ها در چنین روستاهایی، نقاط مذکور به عنوان الگوهایی به جامعه روستایی استان معرفی شود.


نظرات

پست شده توسط: admin
در روز 1397/12/12 ساعت 12:37:05, شاخه: General, چاپ, ایمیل