اخبار

محمدی در دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی سال 98:

با خرد جمعی و هماهنگی بهتر برنامه ریزی ها را به موقع و در زمان معین انجام دهیم   [ +0 | -0 ]

با خرد جمعی و هماهنگی بهتر برنامه ریزی ها را به موقع و در زمان معین انجام دهیم

صبح روز یکشنبه31 شهریور ماه، دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندارو دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان و با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی عضو در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد..


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، در ابتدای دوّمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال 98 ، کیوان محمدی رئیس سازمان و دبیرستاد اقتصاد مقاومتی درخصوص برنامه زمانی جلسات ستاد توضیحاتی را بیان نمودند. وی اظهارداشت با توجّه به اهمیت جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی، براساس نظراستاندارمحترم مقررگردیده تا پایان سال جاری دراولّین شنبه هر ماه جلسات مرتبط با این دو نهاد اصلی بصورت مجزا تشکیل گردد و بدیهی است اعضای جلسه باید در نظر داشته باشند که با خرد جمعی و هماهنگی بهتر برنامه ریزی ها را بتوانیم به موقع ودر زمان معین انجام بدهیم.

همچنین محمدی ادامه داد بحثی که امروز خواهیم داشت شرح مختصری از پروژه های اقتصاد مقاومتی سال ۹۸می­باشد.

وی گفت : دکتر نوبخت بعنوان جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور دراستان بجای اقای دکترزنگنه تعیین شدند واین انتصاب شایسته باعث گردیده تحرکی در استان ایجاد شود برهمین اساس ساماندهی جدیدی در حال انجام است . رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان تصریح کرد : سدهای لاستیکی بعنوان یک مدل مهم و جا افتاده که مدل هم شده در کشور محور بحث بعدی ما خواهد بود درپایان هم درخصوص اهمیت نوغانداری درگیلان بعنوان مرکزو پایتخت این صنعت درطول قرن­های متمادی توضیحاتی ارائه نموده و بیان داشتند هرچند دروضعیت موجود این صنعت با رکود مواجه می باشد ، اما انتظار ما این است که انشاالله در این حوزه هم تحولاتی را در سالهای آینده شاهد باشیم تا بتوانیم به جایگاه اصلی  خود بازگردیم.

در ادامه جلسه سرکارخانم کاووسی مشاوررئیس سازمان گزارشی در خصوص پروژه های مصوب اقتصاد مقاومتی استان در سال 98 به تفکیک دستگاه های مجری، بخشی و ساختاراجرایی برنامه های پیشنهادی سال 98 ستاد را ارائه نمودند. پس از ارائه این گزارش، پروژه های اقتصاد مقاومتی با موضوعات پسماند، فاضلاب، سدهای لاستیکی و صنعت نوغانداری توسط مجریان هر یک از پروژه های یاد شده تشریح گردید.

در خاتمه مقررگردید تا پایان سال ضمن پی گیری مصوبات تا حصول نتیجه گزارشی از وضعیت سایرپروژه ها توسط مجریان مرتبط ارائه گردد.

حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری‌های داخلی یکی از مولفه‌های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت تولید داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

دکتر ارسلان زارع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راهبرد مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب و دردستورکارهمه قوا خصوصاً دولت تدبیر و امید است، افزود: یکی از مهمترین ابعاد راهبرد اقتصاد مقاومتی، توجه به ظرفیت‌های درونی و برنامه‌ریزی اصولی برای بهره برداری از این پتانسیل ها است و گیلان در این حوزه هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم استعدادهای داخلی وجوه ممتاز زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی، صنعت و گردشگری از اولویت های تعیین شده در راستای شتاب در رونق و توسعه پایدار گیلان تعریف شده است، خاطر نشان کرد: همه ۱۹ پروژه و ۵۳ زیر پروژه ای که در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شده، باید توسط دستگاه اجرایی به طور جدی پیگیری و اجرایی شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور متاثر از تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، از یک سو منافع ملی و از سوی دیگر منافع استان اقتضا می کند تا همه دستگاههای اجرایی ذیربط ، تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی را به‌طور کامل اجرایی کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پرهیز از هرگونه کوتاهی، سهل انگاری و اغماض در اجرای پروژه ها تأکید و تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری های داخلی یکی از مولفه‌های کاربردی اقتصاد مقاومتی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد تا با حمایت دولت شاهد تقویت تولید داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات کالا باشیم.

وی تأکید کرد: تقویت نوآوری و فناوری در تولید، حمایت بیش از پیش از واحدهای دانش بنیان و استفاده بهینه از دستاوردهای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پارک علم و فناوری و نیز مرکز تحقیقات کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گیرد.


نظرات

پست شده توسط: admin
در روز 1398/7/7 ساعت 09:26:30, شاخه: General, چاپ, ایمیل