اخبار

لزوم تشکیل کمیته پژوهشی در دستگاه های استان گیلان/تعیین اولویت ها و نحوه هزینه کرد اعتبارات یک درصد پژوهشی دستگاه های مشمول   [ +0 | -0 ]

لزوم تشکیل کمیته پژوهشی در دستگاه های استان گیلان/تعیین اولویت ها و نحوه هزینه کرد اعتبارات یک درصد پژوهشی دستگاه های مشمول

عصر روز دوشنبه   1399/2/29  ، اولین جلسه کارگروه آموزش پژوهش، فناوری و نوآوری استان گیلان ، باحضور معاون توسعه مدیریت و منابع  استاندار، مدیر مرکز آموزش و پروهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعضای عضو کارگروه در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد. 


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان علیرضا محمدی در حاشیه این جلسه  با بیان اینکه سه دستور  در جلسه امروز مطرح شد، که بحث اول مربوط به موضوع معرفی ظرفیت صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان گیلان بود، اظهار داشت: این صندوق از ظرفیت مناسبی برخوردار بوده که می تواند کمک بسزایی در حوزه پژوهش استان، به ویژه پژوهش های مبتنی بر فناوری داشته باشد.

مدیر مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان، ارائه گزارش عملکرد از هزینه اعتبارات یک درصد پژوهشی دستگاه های اجرایی استان را دستور دوم این جلسه عنوان و خاطرنشان کرد: پیشنهادهای گروه کاری آموزش و پژوهش استان در خصوص نحوه هزینه کرد این اعتبارات در سالجاری نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

محمدی ارائه گزارش عملکرد هفته پژوهش در سال گذشته و برنامه های هفته پژوهش سال ۹۹ توسط نماینده دانشگاه گیلان را از دیگر دستورات این جلسه عنوان کرد.

وی در پایان از پیش بینی اعتبار حدود 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی از محل یک درصد سهم پژوهشی دستگاه های مشمول اعتبارات پژوهشی استان برای سالجاری خبر داد و افزود: البته این برآورد صرفاً یک پیش بینی است.


لزوم تشکیل کمیته پژوهشی در دستگاه های استان گیلان


کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت راه اندازی کمیته پژوهشی در دستگاه های استان، اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته این کمیته در استانداری گیلان تشکیل و جلسات آن به صورت ماهانه برگزار می شود.


وی در خصوص مشکلات نخبگان جامعه برای بیان طرح ها و ایده های خود، تصریح کرد: هرکسی که حرفی برای گفتن داشته باشد می تواند به این کمیته مراجعه کند.


تنهایی با تاکید بر تشکیل کمیته پژوهش در دستگاه های استان گیلان با حضور همه معاونین آن دستگاه ها، افزود: کمیته پژوهشی دستگاه ها باید هر ماه تشکیل جلسه دهد.


تنهایی با اشاره به اینکه یک طرح های پژوهشی در مواقعی می توانند مشکلات دستگاه ها را حل کنند، گفت: پیش تر این موضوع به صورت کتبی به دستگاه های استان ابلاغ شده بود و دستگاه نیز اعضای کمیته های پژوهش خود را مشخص کرده بودند.


برای طرح های پژوهشی مفید مشکل تأمین منابع نخواهیم داشت

وی با اشاره به لزوم توجه و اهمیت دادن به پژوهش در دستگاه های استان، خاطرنشان کرد: تا زمانی  که ما  به عنوان یک کشور در حال توسعه به پژوهش بها ندهیم شاهد رشد و توسعه نخواهیم بود.


معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان با اشاره به پیش بینی اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی از سهم یک درصدی دستگاه های برای طرح های پژوهشی استان گیلان، گفت:مشکلی برای تأمین اعتبار احتمالی بیشتر برای برای طرح های پژوهشی استان در صورت مفید و کاربردی بودن وجود ندارد و مطمئن باشید اگر طرح یا ایده ای باشد که بتواند مسئله ای را در استان حل کند، مشکل تأمین منابع نخواهیم داشت.

 تگ‌ها: 

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

پست شده توسط: admin
در روز 1399/2/31 ساعت 07:34:41, شاخه: General, چاپ, ایمیل