اخبار

هم اندیشی پیرامون تهیه و تدوین درسنامه توسعه گیلان   [ +0 | -0 ]

هم اندیشی پیرامون تهیه و تدوین درسنامه توسعه گیلان

صبح روز پنجشنبه سوم مرداد ماه، اولین جلسه تهیه و تدوین درسنامه توسعه گیلان با حضور سرپرست مرکز در مکان آموزش و پژوهش و توسعه آینده نگری برگزار شد


اولین جلسه تهیه و تدوین درسنامه توسعه گیلان با حضور آقایان: علیرضا محمدی گرفمی، دکتر ملک اخلاق، نوروزی، حبیب دوست، نصرتی، سنجری، خیاطی، یحیی زاده، فولادی پناه، رفیعی و سرکار خانم فردی در دفتر ریاست محترم مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری تشکیل شد.

جناب آقای محمدی ریاست محترم مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه اظهار داشتند که طی ادوار سپری شده از قبل انقلاب تا کنون مجموعه­ای از اسناد آمایش در ابعاد محلی و منطقه­ای و برنامه­ ریزی پنج­ ساله استانی و شهرستانی وجود دارد که حاوی اطلاعات ارزنده ­ای از روند شکل­ گیری نگرش­ها و دیدگاه­های صاحب­نظران بصورت متمرکز یا غیرمتمرکز برای رشد و توسعه استانی است و باید در 2 قالب شکلی و محتوایی به مرور آن بپردازیم. ایشان نظرات حاضران در جلسه در خصوص ضرورتهای شکل گیری آن را خواستار شدند.

سپس آقای یحیی زاده در مورد ضرورت تدوین درسنامه توسعه پرداختند و هدف از تشکیل آن را توانمندسازی مدیران و کارشناسان استان در زمینه توسعه محلی و منطقه­ای از طریق افزایش اطلاع و درک آنان از برنامه ­ها، طرح­ها و روند شکل­ گیری جریان توسعه درگیلان و رسیدن به درک درست و مشترک در خصوص توسعه استان (اجماع نظری) و در نهایت افزایش کیفیت برنامه ­ریزی و برنامه ­های توسعه گیلان در دوره­های آینده عنوان کردند. ایشان ویژگی ها و الزامات تدوین این درسنامه را هم تشریح نمودند.

اعضای شرکت کننده نظرات و دیدگاه های خود را در این زمینه بیان نمودند و موانع و مشکلات پیش رو، و همچنین راه های مختلف رفع آن به صحبت پرداختند.

اهمیت: 1/5


تگ‌ها:  

نظرات

پست شده توسط: admin
در روز 1398/5/8 ساعت 14:03:55, شاخه: General, چاپ, ایمیل