کمیته صاحبنظران توسعه

برگزاری هفتمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب نظران توسعه گیلان   [ +0 | -0 ]

برگزاری هفتمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب نظران توسعه گیلان

عصر روز شنبه 7 مهر ماه،  هفتمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب‌نظران توسعه گیلان با دستور کار "بررسی سند آمایش لجستیک کشور" در دفتر ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این نشست علیرضا نوروزی معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان به تبیین بخش‌های مختلف این سند پرداخت و گفت: سند آمایش مراکز لجستیک کشور با مسئولیت دفتر طرح جامع و مدل‌های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تدوین و شورای عالی هماهنگی ترابری کشور به تصویب رسیده است. در این سند مجموعاً 58 پهنه جهت احداث انواع مراکز لجستک در چهار سطح شامل 4 شهر لجستیک، 14 دهکده لجستیک، 11 پارک لجستیک عمومی و 18 پارک لجستیک تخصصی کشاورزی مشخص شده است.

در ادامه کیوان محمّدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان ضمن تأکید بر ضرورت ساماندهی و توسعه لجستیک کشور گفت: این سند گام موثری در راستای تحقق این مهم به شمار می‌رود. لکن با توجه به نهایی شدن مطالعات آمایش ملّی، می‌بایست اولویت‌‌ها و نیازهای آمایش ملّی به عنوان الزامات فرادست سند آمایش مراکز لجستیک کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با نقد برخی نتایج به دست آمده در این سند، بر رفع کاستی‌های آن در خصوص فقدان شهرهای لجستیک در پهنه‌های شمالی، شرقی و غربی کشور تأکید کرد.

مهندس جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز با تأیید ساختار کلی حاکم بر سند یاد شده گفت: با توجه به برخی نقدهای مطرح شده در رابطه با محتوای گزارش و نتایج آن، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با همکاری کارشناسان استان‌ها برای تقویت و جامعیت بیشتر سند مذکور هماهنگی مؤثر را با دستگاه‌های ملّی متولی صورت دهد.


نظرات

شاخه: General, چاپ, ایمیل