کمیته صاحبنظران توسعه

برگزاری سومین جلسه انجمن‌های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان گیلان   [ +0 | -0 ]

برگزاری سومین جلسه انجمن‌های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان گیلان

عصر روز شنبه 5 خرداد ماه، سومین جلسه ماهانه انجمن‌های تخصصی و صاحب نظران توسعه گیلان با دستور کار ارائه گزارش برنامه گردشگری استان در دفتر ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در ابتدای این نشست کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی گفت: گردشگری یکی از محورهای توسعه استان است که استاندار محترم نیز تأکید ویژه‌ای برآن دارند. لذا موضوع این جلسه را به بحث گردشگری با دعوت از مشاور عالی استاندار در امور گردشگری که دارای تجارب بسیاری در این زمینه هستند به منظور ارائه دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات اختصاص دادیم.

علی رحیم پور مشاور عالی استاندار و مجری طرح توسعه صنعت گردشگری نیز در این جلسه در سخنانی گفت: با عنایت به رویکرد دکتر سالاری مبنی بر توجه به گردشگری سعی می‌کنیم براساس توانمندی‌های استان اولویت‌های کاری را مشخص و آن را اجرایی نماییم.

وی به ارائه برنامه تحول صنعت گردشگری گیلان پرداخت و افزود: بنا داریم در گیلان 1400، گردشگری محور توسعه استان باشد.

وی از مزیت‌های ویژه استان برای گردشگری سخن گفت و ادامه داد: برخورداری از موقعیت ممتاز جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر کریدور نوستراک، دریای خزر(کاسپین)، تعدد رودخانه‌ها و تالاب‌ها، وجود منطقه آزاد انزلی، دسترسی سریع به مرکز کشور از طریق آزادراه تهران- رشت و  راه آهن قزوین- رشت- انزلی(کریدور ریلی شمال جنوب) از جمله این مزیت‌هاست.

رحیم‌پور از فرهنگ غنى و جذاب مهمان‌نوازى مردم گیلان، نیروی انسانى جوان،تحصیل کرده و جویای کار با مديران و كارشناسان همسو برای توسعه، منابع طبیعی بی‌نظیر مانند دريا، دشت، جنگل و كوهستان، آب‌بندان‌های متعدد انسانساخت و تولید محصولات زراعی و دامی ارگانیک (برنج، ماهی و ماکیان و...) را از جمله مزیت‌های رقابتی گیلان برای گردشگری برشمرد.

وی ضمن اشاره به اهداف کلان استان در برنامه توسعه گردشگری به ارائه محورهای اصلی سرمایه‌گذاری در این حوزه حول 32 محور پرداخت.

در ادامه جلسه هریک از صاحب‌نظران به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود در خصوص مباحث مطروحه پرداختند.

برای دریافت فایل برنامه تحول صنعت گردشگری گیلان اینجا را کلیک کنید


نظرات

شاخه: General, چاپ, ایمیل