برگزاری هشتمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب‌نظران توسعه گیلان  


عصر روز شنبه 5 آبان ماه، هشتمین جلسه ماهانه انجمن‌ صاحب‌نظران توسعه گیلان با موضوع بررسی برنامه‌های شورای اسلامی شهر رشت در دفتر ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این نشست سید امیرحسین علوی رئیس و احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی شهر رشت به تببین چالش‌ها، برنامه‌ها و رویکردهای مدیریت شهر رشت پرداختند.

علوی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورای پنجم، رویکردهای این شورا را به دو سطح استراتژی‌محور و پروژه‌محور تقسیم کرد و اظهار داشت: در سطح راهبردی، شورای اسلامی شهر برندسازی و برنامه‌های عملیاتی مربوط به آن را در دستور کار قرار داده که برای این برند عناوینی همچون شهر خلاق خوراک‌شناسی، شهر باران‌های نقره‌ای و شهر ایده‌آل مطرح شده است. همچنین مدیریت شهری در سطح پروژه برای تحقق بخشیدن به استراتژی برندسازی مجموعه‌ای از پروژه‌های مختلف را تعریف و پیگیری می‌کند.

احمد رمضانپور نرگسی نیز مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی شهر رشت را موضوعات محیطی مانند پساب و پسماند، سیما و منظر و عدم توازن درآمد-هزینه عنوان کرد.

پس از مباحث مطرح‌شده توسط نمایندگان شورای اسلامی شهر رشت هریک از حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون ابعاد گوناگون مدیریت شهر رشت پرداختند.

در ادامه کیوان محمّدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان ضمن تأکید بر ضرروت نتیجه‌محور بودن مباحث طرح‌شده و لزوم اتخاذ رویکرد حل مسئله به ویژه در رابطه با چالش‌های شهر رشت اظهار داشت: سیما و منظر شهر رشت در شأن شهروندان این شهر و مرکز استان نبوده و به خصوص مبادی ورودی شهر نیاز به طراحی‌های خلاقه‌ای دارد که این شهر را به لحاظ بصری به گونه‌ای متمایز تعریف می‌کند.

محمّدی همچنین تسریع در انتخاب شهردار را فوری‌ترین نیاز شهر رشت برشمرد و به انتخاب شهردار به دور از گرایش‌های سیاسی و جناحی تأکید کرد.

پست شده توسط: روابط عمومی
در روز 1397/8/9 ساعت 09:57:57 , شاخه: General