بخشی از سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال، توسط دولت تامین می شود  

دکتر نوبخت:

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تحقق توسعه ملی را نیازمند مشارکت ملی دانست و گفت: بخشی از سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال، توسط دولت و مابقی توسط بانک ها، شرکت های خصوصی، صندوق توسعه و سرمایه گذاری خارجی تامین می شود.


دکتر محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در نشست صمیمی با مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی استان گیلان در شرکت تالکت ایرانیان که استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی نیز حضور داشتند  بیان داشت: سال 92، نیمه راه دوره 20 ساله بودیم تا کشور را به جایگاه اول اقتصادی برسانیم؛ دولت یازدهم این مسئولیت را عهده دار شد و در اولین فرصت، اقدام به تهیه برنامه کرد و ما ، برنامه خروج از رکود را دنبال کردیم و خوشبختانه دولت دوازدهم، مستغنی از تدوین برنامه جدید است.

وی ادامه داد: در قانون درآمد برای اینکه به رشد دست یابیم، رشد ثابت هشت درصدی را پیش بینی کردیم و باتوجه به اینکه رشد ثابت طی چند سال گذشته محقق نشده بود، برای رسیدن به این رشد ثابت نیازمند همت بالایی بودیم.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: سالانه بیش از 900 هزار نفر وارد بازار کار می شوند و از بهار سال 95 تا بهار امسال ، بیش از 920 هزار نفر به جمعیت فعال ما اضافه شده است.

دکتر نوبخت با یادآوری اینکه سال گذشته 703 هزار نفر شاغل شدند، گفت: در طول سال های 84 تا 92، جمعیت شاغل ما فقط 10 هزار نفر بود در حالیکه طی یکسال گذشته فقط 703 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شد.
وی ایجاد 955 هزار فرصت شغلی را نیازمند 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم انجام گرفته و 99 هزار میلیارد تومان توسط دولت و مابقی توسط بانک ها ، شرکت های خصوصی، صندوق توسعه و سرمایه گذاری خارجی تامین می شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خاتمه سخنانش گفت: برای استان گیلان در دولت دوازدهم، مأموریت هایی تعیین شده که شامل اتمام پروژه های زیرساختی، تامین نیاز واحدهای صنعتی و نیز کنار گذاشتن برخوردهای جناحی است.
 

بدنبال ایجاد فرصت های بیشتر برای اشتغال جوانان هستیم

استاندار نیز در این نشست گفت : در فاصله استقرار دولت دوازدهم ، هیچ فرصتی برای خدمت را از دست ندادیم ، بدنبال ایجاد فرصت های بیشتر برای اشتغال جوانان هستیم.

دکتر محمدعلی نجفی افزود: پس از انتخابات با سفرهای متعدد مقامات عالی رتبه‌ی کشوری به استان گیلان اجازه نداده‌ایم هیچگونه کندی در انجام خدمت‌ رسانی به مردم تا زمان تعیین وزراء و آغاز بکار دولت ایجاد شود.

استاندار گیلان گفت : در فاصله استقرار دولت دوازدهم ، هیچ فرصتی برای خدمت را از دست ندادیم و بدنبال ایجاد فرصت های بیشتر برای اشتغال جوانان هستیم.

وی خاطر نشان کرد : خوشبختانه امسال فعال‌تر از سال‌های گذشته نسبت به برگزاری جلسات و پیگیری اقدامات و مصوبات دولت اهتمام ویژه داشتیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به نشست مدیران دستگاه های اجرایی استان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین مدیران عامل بانک های کشور در ماه‌ گذشته اشاره و اظهار داشت : این نشست باعث شد ارتباط و تعامل بین دستگاه های اجرایی و بانک‌ها افزایش پیدا کند و از فرصت حضور مدیران بانکی بیش از 2 هزار میلیارد تومان پروژه برای استان گیلان تعریف شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در میان این پروژه ها 2 پروژه‌ی بزرگ تعریف شده است گفت : یکی از این پروژه‌ها پالایشگاه پلاسمای خون با 220 میلیون یورو و 210 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی خاطر نشان کرد : پروژه‌ی بزرگ دیگری که تعریف شده است تولید ورق آلمینیومی و مفتول‌های مسی است که با سرمایه گذاری 140 میلیون یورویی و صد میلیارد تومانی انجام می‌شود که کلنگ احداث آن امروز توسط دکتر نوبخت به زمین زده شد.

دکترنجفی اظهار داشت : بحمدا... با تلاش‌هایی که انجام گرفته گیلان در حال حاضر در بالاترین سطح خرید مس در بورس قرار دارد.

وی افزود : شرکت تالک ایرانیان نیز که این نشست در آن در حال برگزاری است توانست با اقدامات موثری که مدیر جوانش در تولیدات خود داشته به عنوان ، فعال‌ترین و دانش بنیان ترین کارآفرین نمونه توسط رئیس جمهور قدردانی شد.

نماینده عالی دولت در گیلان به افتتاح بیش از 3 هزار میلیارد تومان پروژه تاکنون در استان گیلان اشاره و خاطر نشان کرد : 2 هزار و 500 میلیارد تومان از این پروژه‌ها در سفر فروردین ماه رئیس جمهور به گیلان انجام گرفته که 68 درصد آن توسط بخش خصوصی بوده است.

وی به افتتاح هزار و 174 پروژه با هزار 226 میلیارد تومان در هفته‌ی دولت اشاره کرد و گفت : بیشترین حجم پروژه ها در بخش‌های کشاورزی، عمرانی شهری و روستایی، آب، برق و گاز است که بخشی از آن توسط دکتر نوبخت و بخش دیگر در روزهای آتی افتتاح می‌شود.

 

علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این نشست گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این سازمان ارائه داد.

گفتنی است معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و هیئت همراه از بخش های مختلف شرکت تالکت ایرانیان واقع در شهرک صنعتی سپیدرود بازدید بعمل آورند.

احداث واحدهای نورد گرم و تولید ورق شامل فویل آلیاژی با ضخامت کمتر از هفت میکرون، ورق آلیاژی، ورق قوطی های نوشیدنی، تولید بیلت و شمش آلومینیوم، مفتول آلیاژی، قطعات فورجینگ آلومینیوم، تولید آلیاژهای ریختگی و صنایع ریخته گری پیشرفته تحت فشار، سیم بالاسری قطار برقی و تولید هادی مسی با هدف تأمین نیاز بازار داخلی و صادرات محصولات نهایی به کشورهای همسایه از جمله صنایع تولیدی این پروژه بزرگ است.

منبع:
پست شده توسط: روابط عمومی
در روز 1396/6/2 ساعت 21:07:47 , شاخه: خبرهای ملی