اخبار سازمان

محمّدی در جلسه کمیته راهبردی پروژه احیای تالاب انزلی:

همکاری‌ها با جایکا تداوم داشته و گسترش یابد   [ +138 | -52 ]

همکاری‌ها با جایکا تداوم داشته و گسترش یابد

جلسه کمیته راهبردی پروژه احیای تالاب انزلی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل محیط زیست، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب روستایی، منابع طبیعی استان، نمایندگان مرتبط دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان ارشد جایکا در سالن جلسات سازمان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی و بر اساس برنامه زمانی تخصیص اعتبار برای فعالیتهای مشترک در سال جاری جلسه ای در خصوص مصوبات زیر کمیته‌های فعالیت‌های پایلوت مشترک شامل حفاظت از اکو سیستم، مدیریت آبخیز مدیریت فاضلاب، مدیریت پسماند و اکو توریسم بر اساس پیشنهاد جایکا تشکیل، بحث و تبادل نظر شد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در سخنانی با تاکید بر اینکه مباحث در سطح کارشناسی بررسی و در این گونه جلسات جمع بندی صورت گیرد به سفر اخیر هیئت اعزامی به ژاپن اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سایه همدلی و خرد جمعی توانستیم به بررسی مشکلات در حوزه محیط زیست استان بپردازیم .مصصم و علاقه‌مند هستیم به مانند گذشته همکاری‌ها با جایکا تداوم داشته و گسترش یابد.

 

کیوان محمّدی افزود:  با توجه به شباهت‌های استان گیلان و ژاپن از لحاظ جغرافیای طبیعی، این همکاری‌ها  در حوزه محیط‌ زیست می‌تواند نمود بیشتری داشته و  به عملیاتی شدن کارها کمک نماید و تجربه مطلوبی با ایشان در زمینه بین المللی داشته باشیم .

 

بر اساس برنامه زمانی تعهد شده اعتبار مورد انتظار در سال جاری رقمی حدود 2 میلیارد تومان در خصوص احیای تالاب انزلی  مورد موافقت سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است .

 

با توجه به تامین اعتبار پروژه های مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی بطور مشترک از منابع استانی و جایکا مقرر گردید در خصوص نحوه همکاری و انتخاب پیمانکار جلسه‌ای با حضور نمایندگان استانداری، جایکا و سازمان برنامه وبودجه برای اجرایی کردن این پروژه‌ها تشکیل گردد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل