اخبار سازمان

در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان اعلام شد:

ثبت 20 هزار و 446 شغل در سامانه رصد   [ +11 | -13 ]

ثبت 20 هزار و 446 شغل در سامانه رصد

ظهر روز شنبه (11 اردیبهشت ماه)، دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان در سال 1400 به ریاست استاندار گیلان و دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه با طرح دو موضوع برگزار شد.

کیوان محمدی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان ضمن گرامیداشت ماه رمضان و ایام قدر، با بیان اینکه مسئله اشتغال یکی از مهمترین مسائل کشور و استان است، در خصوص دستور جلسه گفت: در آغاز سال و در دومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گزارشی از سامانه رصد توسط مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ارایه می شود و در ادامه به بررسی پیشنهاد کارگروه زیربنایی در مورد طرح جامع تفصیلی لیسار، تطبیق حریم شهر رودسر با روستای کلدره و انتزاع کفود مژده از شاندرمن توسط مدیرکل راه و شهرسازی می پردازیم.

***

علیزاده، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در بخشی از گزارش خود بابیان اینکه براساس برنامه سال قبل و اعلام دستگاه های اجرایی که تعهد کرده بودند حدود 15 هزار و 663 شغل ایجاد کنند در عمل موفق شدیم حدود 20 هزار و 446 شغل در سامانه رصد ثبت کنیم.

***

پدرام مدیرکل راه و شهرسازی گیلان نیز در بخشی از گزارش خود با اشاره به تغییرات جمعیت در سال 1390 تاکنون و همچنین توجه به نرخ رشد جمعیت، در خصوص طرح جامع تفصیلی لیسار و همچنین طرح هادی و تطبیق حریم شهر رودسر با روستای کلدره و انتزاع کفود مژده از شاندرمن توضیحاتی ارایه کرد.

***

در پایان دکترارسلان زارع، استاندار گیلان ضمن گرامیداشت ماه رمضان و لیالی قدر، در این جلسه گفت: براساس آخرین آماری که مرکز آمار در مورد نرخ بیکاری به ما ابلاغ کرد این عدد دو رقمی بوده است. البته با توجه به وضعیت شیوع کرونا و بیکاری متاثر از کرونا این آمار در کشور و استان خصوصاً در عرصه خدمات و گردشگری زیاد بود که استان ما نیز در این بخش زیاد متضرر شد.

وی ادامه داد: اما در آمار زمستان سال 99 میزان نرخ بیکاری کشور نزدیک به دو رقم یعنی 7/9 بود که در گیلان این میزان 1/8 بود. نرخ مشارکت اقتصادی گیلان نیز فراتر از کشور بوده است. چون میانگین مشارکت اقتصادی کشوری 43 درصد است ولی میزان مشارکت اقتصادی در گیلان 44/2 درصد است که نشان می دهد 2/1 درصد بیشتر است.

وی با یادآوری هدفگذاری برای رسیدن به نرخ بیکاری استان به تک رقمی و حدود هشت درصد در شروع مسئولیت خود، گفت: هرچند کرونا همه چیز را در دنیا بهم زد ولی باز هم با توجه به ظرفیت های استان و محقق شدن تعداد حدود 20 هزار شغل می توانیم امیدوار باشیم که با توجه به برنامه ریزی برای واکسیناسیون گسترده و رعایت بیشتر پروتکل ها در نیمه دوم سال، شرایط بهتر شده و با گشایش هایی، هدفگذاری مان در بخش اشتغالزایی محقق شود.

به گفته استاندار با توجه به برنامه ریزی های موجود در خصوص ایجاد شغل، از جمله استخدام در آموزش و پرورش، استخدام در فرمانداری و شهرداری ها که سهم استان مشخص شده است نیز می توان به کاهش نرخ بیکاری در استان امیدوار بود.

وی همچنین در مورد سند آمایش سرزمین نیز به نکاتی اشاره کرد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل