اخبار سازمان

دکتر نوبخت در آیین بهره برداری از 160 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد گیلان خبر داد:

اختصاص هزار میلیارد تومان برای مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)   [ +10 | -10 ]

اختصاص هزار میلیارد تومان برای مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)

صبح روز پنجشنبه(23 بهمن) و در جریان سومین روز سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به گیلان، با حضوررئیس کمیته امداد کشور، استاندار گیلان، نمایندگان مردم  شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، آیین بهره برداری از 160 واحد مسکن مددجویان کمیته امداد گیلان برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، صبح امروز دکتر نوبخت یک واحد از پروژه 160 واحدی مسکن محرومان در روستای گرفم شهرستان رشت را به صورت نمادین افتتاح کرد.

****

دکتر نوبخت در پاسخ به این سوال که سازمان برنامه و بودجه چه اقداماتی برای محرومیت زدایی انجام داده است، در جمع مدیران مرتبط و مردم منطقه گفت: غیر از اعتباراتی که در بودجه وجود دارد و به صورت مستمر این کار با مصوبات قانونی انجام می شود، کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز اقداماتی را برای مسکن محرومان انجام داده و توافقی هم با بنیاد مسکن صورت گرفته که مسئولیت احداث این واحدها با بنیاد مسکن باشد. سازمان برنامه و بودجه نیز وظیفه پشتیبانی و حمایت را بعهده دارد. علاوه بر ردیف های جاری و عادی بیش از هزار میلیارد تومان برای به کمک به مددجویان عزیز از سوی سازمان برنامه و بودجه به کمیته امام اختصاص یافت. امیدواریم تا جایی که در توان مالی ما هست در راستای اهدافی که حضرت امام برای این انقلاب تعریف کردند و همچنین انتظاری که مقام معظم رهبری دارند ما بتوانیم نسبت به رفع محرومیت ها تلاش کنیم.

****

لازم به ذکر است به گفته مرتضی بختیاری، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)علاوه بر ساخت 160 واحد مسکونی در استان، طی سه ماه اخیر در کل کشور نیز تعدادی از خانه های مددجویان که با داشتن علمک گاز، لوله کشی داخلی نشده بود، گاز کشی شدند. در این طرح 900 منزل مسکونی مددجویان مربوط به گیلان بوده که از این تعداد تاکنون به کمک استاندار، خیرین و مردم عزیز، 700 خانه از خانه های مددجویان گازکشی شده است.

وی همچنین از اختصاص 700 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به کمیته امداد خبر داد و گفت: همچنین تفاهم نامه ای بین بنیاد مسکن، استانداری و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت 23 هزار واحد مسکونی مددجویان منعقد شد و این کار با کمک سازمان برنامه و بودجه کشور، استفاده از تسهیلات قرض الحسنه و کمک های خیرین در حال انجام است.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل