اخبار سازمان

در گفتگوی زنده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با خبر شبانگاهی شبکه باران مطرح شد؛

پیش بینی بودجه 1 هزار و 270 میلیارد تومانی استان در سال 1400   [ +14 | -16 ]

پیش بینی بودجه 1 هزار و 270 میلیارد تومانی استان در سال 1400

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان شامگاه امروز( یکشنبه 25 آبان) به صورت ارتباط زنده تصویری با بخش خبر شبانگاهی شبکه باران به گفتگو پرداخت.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی در گفتگو با خبر شبانگاهی شبکه باران با بیان اینکه هر سال دولت موظف است که در آذرماه لایحه بودجه را به مجلس ارائه دهد،اظهار داشت: در مهرماه هرسال معمولاً ریاست محترم جمهور  بخشنامه ای را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می کند که در تهیه  لایحه بر مبنای مصالح و اولویت‌های سازمان و دستگاه خودشان برنامه های خود را ارائه دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای برنامه ریزی و توسعه و بیان اینکه در این جلسه دیدگاه‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص مسائل عمده استان گیلان جمع‌بندی شد، تصریح کرد: در ابتدای سال 1399 بودجه استان  905 میلیارد تومان بوده که  این رقم در سال 1400 به بیش از 1 هزار و 270 میلیارد تومان  افزایش پیدا خواهد کرد که  نشان دهنده رشد حدوداً 47 درصدی در اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه ای است.

وی با بیان اینکه در سال 1399  بودجه عمرانی استان معادل  372 میلیارد تومان  و بودجه هزینه ای استان معادل 533 میلیارد تومان بود، خاطرنشان کرد: بودجه عمرانی استان در سال 1400 با 17 درصد افزایش به 436 میلیارد تومان و  بودجه هزینه‌ای استان با 57 درصد رشد به 837 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که البته در فصل های مختلف متفاوت است.

 

محمدی با بیان اینکه ابلاغ بودجه ای که در ابتدای سال صورت می گیرد به مرور تا پایان سال تخصیص پیدا می‌کند، گفت: معمولاً در ابتدای سال با کسری بودجه مواجه هستیم که هم اکنون به سمتی می‌رویم که انشاا... کسری ها را تا پایان سال جبران کنیم.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل