اخبار سازمان

در کمیته برنامه ریزی لنگرود مطرح شد:

سند توسعه ۱۰ ساله استان گیلان سال آینده رونمایی می شود   [ +15 | -15 ]

 سند توسعه ۱۰ ساله استان گیلان سال آینده رونمایی می شود

ظهر روز چهارشنبه (21 آبان ماه) جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان لنگرود با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،کیوان محمدی بعدازظهر چهارشنبه جلسه کمیته برنامه‌ریزی لنگرود که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: از مجموع ۱۱ سد لاستیکی گیلان چهار سد افتتاح ‌شده که دو سد مربوط به لنگرود بوده که نشان‌ از توجه استان به این شهرستان است.

محمدی با اشاره به پیش‌بینی چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار برای زمین چمن مصنوعی کومله و سالن باستانی این شهرستان، افزود: در پنج سال اخیر و تا شش ماهه نخست سال  از ۱۸۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان لنگرود بیش از ۹۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته است.

وی بابیان اینکه برای امسال از سه منبع بودجه‌ای ۲۳ میلیارد تومان برای شهرستان لنگرود در نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: تاکنون هشت میلیارد تومان تخصیص یافته که امیدواریم تا پایان سال به نرم واقعی برسیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما توزیع اعتبارات بر اساس مساحت و تراکم جمعیت هر شهرستان،علاوه بر جمعیت و محرومیت است.

محمدی با بیان اینکه سند توسعه ۱۰ ساله استان گیلان سال آینده رونمایی می‌شود، افزود: نخبگان و فرهیختگان در تهیه و تدوین و تنظیم این سند همکاری داشته‌اند.

وی همچنین به سند توسعه روستایی نیز اشاره و بابیان اینکه با پدیده مهاجرت از روستا به شهر مواجه هستیم، ادامه داد: تهیه و تدوین یک سیستم برای افزایش جمعیت روستاها باید در دستور کار قرار گیرد زیرا تنها با کشاورزی نمی‌توان روستاییان را در روستاها ماندگار کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان بابیان اینکه سند آمایش سرزمینی گیلان بعد از ۱۳ سال تصویب که برای شهرستان لنگرود نیز چهار فعالیت شیلات، صنعت، ابریشم و مرکبات در آن پیش‌بینی شده است، گفت: سرمایه‌گذاری‌ها باید به این سمت سوق داده شود.

 

پیش بینی ۱۶۴ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون

 

حیدری فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه سند توسعه شهرستان باید نوشته شود، تصریح کرد: در این سند باید اهداف، مسیرها، ظرفیت‌ها و امکانات مشخص شود.

وی کشاورزی، صنعت ، خدمات و گردشگری را چهار موضوع موردتوجه در شهرستان اعلام و خاطرنشان کرد: در شرایطی که استکبار جهانی در حال بستن گلوگاه‌های اقتصادی است، تلاش‌ها به سمتی است که طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی مناسبی پیش رود.

حیدری بابیان اینکه امسال ۱۶۴ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان پیش‌بینی شد، افزود: این اعتبار از چهار منبع، استانی، سه درصد نفت و گاز، جز ۱۴ و توسعه و تکمیل راه روستایی به پروژه‌ها تخصیص‌یافته که ۶۰ درصد به‌صورت نقدی و مابقی به‌صورت اسناد به دستگاه‌ها پرداخت می‌شود.


فرماندار شهرستان لنگرود ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد از اعتبارات استانی و ۷۰ درصد از توسعه و تکمیل راه‌ها تخصیص‌یافته است که دستگاه‌های اجرایی به دنبال موافقت‌نامه‌ها و گرفتن اعتبارات لازم از استان باشند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل