اخبار سازمان

انتشار نشریه گردشگران ملی    [ +58 | -58 ]

انتشار نشریه گردشگران ملی

نشریه گردشگران ملی 1398 منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان:

وحید طیفوری با بیان این مطلب که استان گیلان با توجه به جذابیت در بحث گردشگری همواره جزء استانهای برتر و گردشگر پذیر بوده به طوری که در بهار سال 1398 با کسب 7/7 درصد گردشگران کشور پس از مازندران، خراسان رضوی و تهران در رتبه چهارم قرار گرفته است افزود:  بيش‌ترين سفرهاي بومی با اقامت شبانه فصل بهار در سال ١٣٩٨، با هدف ديدار دوستان و بستگان ٦٠ درصد و سپس با هدف‌هاي گردش و تفريح ٢٢ درصد، درمان ٨ درصد و زیارت ٧ درصد انجام پذيرفته است.

وی عنوان کرد سفرهاي با اهداف فوق در مجموع ٩٧ درصد از سفرها را تشكيل داده است. حدود ٣ درصد از سفرها در فصل بهار با اهدافي نظير آموزش، خريد و کسب و کار صورت گرفته است. همچنین در سال ١٣٩٧ نیز هدف اصلی سفر با اقامت شبانه خانوار همین عناوین به ترتیب ٥٩، ٢٣، ٨ ، ٧ و ٣درصد بوده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت در فصل بهار سال ١٣٩٨، حدود ٦٦ درصد خانوارهاي كشور معادل ١٦٧١٣٩٩٢ خانوار، حداقل یک فرد از اعضای خانوار آن سفر داشته است. در مقابل در حدود ٣٤ درصد خانوارها  در اين فصل هیچ فردی از اعضایشان سفر نداشته است؛ در حالی که این ارقام در سال ١٣٩٧ به ترتیب ٦٩ و ٣١ درصد بوده است. ٤٦ درصد از سفرهای بومی کشور در فصل بهار، با اقامت شبانه و ٥٤ درصد بدون اقامت شبانه بوده است؛ این شاخص در سال ١٣٩٧ به ترتیب ٤٥ و ٥٥ درصد بوده است.

 وی افزود دربین شهرستانهای کشور شهرستان رشت با 2539450 بازدید کننده پس از شهرستانهای تهران، مشهد و شیراز از نظر میزان بازدید در سفرها در رتبه چهارم کشوری قرار دارد. همچنین در سفرهای گردشگری در سال 98 شهرستان رشت با 1464390 مورد رتبه ششم جزء بیست شهر مقصد اصلی سفرهای بومی بوده است. همچنین در بین بیست شهر که بیشترین بازدید را در سفرهای بومی در بهار 98 داشتهاند شهرهای رشت 1626232 بازدید کننده در رتبه هفتم و بندرانزلی با 698593 بازدید کننده در رتبه بیستم قرار دارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد نسخه الکترونیکی نشریه مذکور از  طریق سایت سازمان به نشانی www.mpogl.ir  و « درگاه اطلاعات آماری استان گیلان به نشانیwww.sdi.mpogl.ir/report » قابل دسترس می­باشد.

لینک دریافت نشریهتگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل