اخبار سازمان

نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 98

سردار سلیمانی نماینده جناح خاصی نبود/ترور سردار سلیمانی، ترور آزادی و استقلال کشورهای اسلامی و ترور انسانیت بود.   [ +53 | -45 ]

سردار سلیمانی نماینده جناح خاصی نبود/ترور سردار سلیمانی، ترور آزادی و استقلال کشورهای اسلامی و ترور انسانیت بود.

صبح روز شنبه 14 دی ماه، نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار، دبیری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، معاونین استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی عضو در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی صبح امروز(شنبه) در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان در سال جاری با تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و با بیان اینکه همه ما از لحظه شنیدن این خبر بغضی در گلو داریم، اظهار داشت: سردار سلیمانی فرزند شایسته ایران ،اسلام و انسانیت بود.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان با بیان اینکه سردار سلیمانی نماینده جناح خاصی نبود و نماینده انسانیت بود، به پیام نویسنده بزرگ ایران محمود دولت آبادی در خصوص شهادت ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: ترور سردار سلیمانی، ترور آزادی و استقلال کشورهای اسلامی و ترور انسانیت بود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه پیشین این شورا گفت: در جلسه  قبل طرح تفصیلی شهر اطاقور  به تصویب رسید و مقرر شد دستگاه ها گزارشی در خصوص بهره گیری از ظرفیت های بودجه ارائه دهند. همچنین مقرر شد دستگاه ها در اجرای طرح های بزرگ، پیوست سلامت را مدنظر قرار دهند.

رشد 9.2 درصدی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای در لایحه بودجه 99

روزبه رحمانیان، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در این جلسه با بیان اینکه دولت در زمان مقرر و قبل از سررسیدی که در قانون مشخص شده بود، لایحه بودجه را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد، اظهار داشت: در این لایحه هم مانند سال های قبل وضعیت اعتبارات استان گیلان به گونه ای است که از میانگین استان های دیگر وضعیت بهتری دارد.

وی با اشاره به قرار گرفتن گیلان در بین 13 استان اول کشور در خصوص میزان اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی خاطرنشان کرد: در سال آینده اعتبارات هزینه ای محیط زیست ملی خواهد شد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به رشد 9.2 درصدی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای در لایحه بودجه سال آینده کشور گفت: باید تلاش کنیم ارقامی که در لایحه بودجه برای استان گیلان وجود دارد را به کمک نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی ارتقاء دهیم.

رحمانیان تصریح کرد: استان گیلان در لایحه بودجه 99 از بهره مندی نسبتاً خوبی در مقایسه با اکثر استان ها برخوردار است.

در این جلسه همچنین جناب آقای فرمند کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 4 ظرفیت در قانون بودجه سنواتی وجود دارد تا دستگاه های استان با بهره مندی از ان در توسعه گیلان قدم موثرتری بردارند گفت: در قانون بودجه سال 97 از مجموع اعتبارات قابل استفاده استان 916 میلیارد تومان توسط دستگاه های اجرایی محلی برای پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای جذب شده است که می تواند در سال های آینده با افزایش دریافتی مذکور به رونق فعالیت های زیربنایی در استان افزود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 13 دستگاه اجرایی استان از تبصره ها ، 9 دستگاه اجرایی از ردیف های متفرقه، 16 دستگاه از طرح های مصوب استانی و 10 دستگاه نیز از طرح های ملی ویژه اعتبارات جذب کرده اند. امید است در سال های آتی از این منابع اعتبارات بیشتری جذب گردد.

استاندار گیلان : مدیران جذب اعتبارات ملی را پیگیری کنند

زارع استاندار گیلان نیز در این نشست با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: اقدام آمریکا در ترور فرمانده سپاه قدس، یک حرکت تروریستی بود زیرا این رژیم با نقض حاکمیت کشور عراق یک مقام رسمی ایران را مورد هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه دولت ها و اندیشمندان سیاست خارجه و حتی سناتورهای ایالات متحده ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا را تقبیح کردند، گفت: انقلاب اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته همواره سختی‌ها و شرایط دشوار بسیاری را پشت سر گذاشته و امروز خون جوانان و سردارانی همچون شهید باکری، شهید همت و شهید سلیمانی و سایر شهدا ریشه درخت تنومند انقلاب را مستحکم‌تر کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه از مردم گیلان که با حضور گسترده خود در راهیپمایی محکومیت اقدام تروریستی آمریکا شرکت کردند تشکر می‌کنم، افزود: خون مطهر سردار سلیمانی در تنها در ایران، بلکه در همه سرزمین های اسلامی و ملت های آزادی خواه جهان تاثیر شگرفی خواهد داشت.

زارع در ادامه با شاره به اینکه عمده سهم اعتباری برخی دستگاه‌ها ملی است، تاکید کرد: مدیران دستگاه‌ها پیگیری کنند تا سهم بیشتری از منابع اعتبارات ملی به استان آورده و جذب شود.

زارع با اشاره به اینکه استان گیلان جزو ۱۳ استان اول در جذب اعتبارات ملی است و امکان افزایش این سهم وجود دارد، خاطرنشان کرد: شاید از لحاظ جمعیت در بین استان های اول کشور نباشیم ولی شاخص محرومیت، شاخص مهمی جهت دفاع برای جذب اعتبارات است.

گفتنی است، گزارش بررسی ظرفیت های قانون بودجه سال 97 و 98 ، ارائه گزارش 5 دستگاه اجرایی در خصوص بهره گیری از ظرفیت بودجه و سخنرانی دو تن از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه های این جلسه بود.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل