اخبار سازمان

هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 98   [ +91 | -82 ]

 هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 98

صبح روز شنبه نهم آذر ماه، هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار، دبیری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، نمایندگان مردم محترم شهرستان رشت و مدیران دستگاه های اجرای عضو در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، محمدعلی محمدی در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گیلان بابیان اینکه این جلسه با دو دستور جلسه برگزار می‌شود اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ابتدای سال، شورا چهار کارگروه تخصصی دارد. و این چهار کارگروه این اجازه را دارند که گروه‌های کاری،  زیرمجموعه خود شکل دهند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان افزود: با توجه به اینکه تعداد کارگروه‌هایی که قبلاً وجود داشت 13تا 14 مورد بود جلساتی را منعقد کردیم و طرح پیشنهادی را خدمت مدیران محترم ارائه دادیم که در پی آن نظراتی را ارائه دادند. و ما به کمک دبیران محترم کارگروه جلساتی را برگزار کردیم که می‌توان به جلسه هماهنگی دبیران در روزپنج شنبه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان اشاره کرد و آنچه امروز تهیه‌شده در حقیقت حاصل این نشست‌ها است.

وی سپس در خصوص کارگروه‌های و مسئولیت این 4 کارگروه اعلام داشت که:

1-کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری به ریاست استاندار گیلان و دبیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان

2-کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری، واکنش سرزمین و محیط‌زیست به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل محترم راه و شهرسازی

3-کارگروه امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت،زنان و خانواده به ریاست استاندار گیلان و دبیری مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری

4-کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری‌ و نوآوری به ریاست استاندار گیلان و دبیری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان تشکیل می شود.

محمدی در ادامه اظهار داشت: بر اساس مطالعاتی که انجام دادیم هرکدام از کارگروه‌ها به تعدادی گروه کاری تقسیم شدند.

وی با تصریح بر اینکه برای کارگروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری، 4 گروه کاری پیشنهاد دادیم که شامل گروه امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری، درآمدها و تجهیز منابع استانی و پایش و بهبود محیط کسب‌وکار می‌شود خاطرنشان کرد: برای گروه‌های کاری امور اقتصادی پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این است که این گروه به مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان  تشکیل‌شده و دبیری آن نیز در همین حوزه تعریف شود تا کارها به‌صورت متمرکز پیگیری شود.

 

وی در خصوص پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان برای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود این کارگروه به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و دبیری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تشکیل شود.

محمدی اظهار داشت: دبیرخانه کارگروه درآمدها و تجهیز منابع استانی از قبل در سازمان اقتصاد و دارایی مستقر بوده است و همان ساختار باقی‌مانده است.

وی همچنین در خصوص کارگروه پایش و بهبود محیط کسب‌وکار گفت: این کارگروه با مسئولیت سازمان اقتصاد و دارایی تشکیل می‌شود و پیشنهاد ما این است که دبیرخانه آن در اتاق بازرگانی یا اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی باشد.

 

ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مردم تحت عنایات خداوند متعال و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از یک رهگذر دیگر به لحاظ رویدادهای اجتماعی و امنیتی با سرافرازی عبور کردند، افزود: در استان گیلان به لحاظ شعور بالای سیاسی و اجتماعی مردم عزیز و همراهی آنان، طرح اصلاح نرخ سوخت بدون کمترین مشکلی به مرحله اجرا درآمد.

وی بار دیگر ضمن قدردانی از مردم فهیم، نماینده ولی‌فقیه در گیلان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه اظهار داشت: در این میان از اعضای شورای تأمین نیز به سبب سعه‌صدر و مردم‌داری آنان صمیمانه تشکر می‌کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در دوم اسفندماه سال جاری یکی دیگر از رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی کشورمان رقم می‌خورد، گفت: باید انتخابات به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد سال جاری با حضور حداکثری مردم برگزار شود که در این میان تلاش مضاعف منجر به امید افزایی در جامعه می‌شود.

وی بابیان اینکه در جهت افزایش امیدواری جامعه، ارتقاء سطح آگاهی و اعتماد در سرمایه‌های اجتماعی مهم‌ترین مؤلفه است، اضافه کرد: مدیران ضمن برنامه‌ریزی دیدارهای درون دستگاهی، در سفر به شهرستان‌ها و حضور بین مردم مشکلات آنان را با انعطاف در اجرای قوانین، تلاش و همراهی بیشتر سامان ببخشند.

وی به نقش مهم شورای برنامه‌ریزی و توسعه در تصمیم‌گیری‌ها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از بسترهای توان‌افزایی مدیریتی استفاده از بدنه کارشناسی در تصمیم‌سازی‌هاست که براین اساس گروه‌های کاری زیرمجموعه شورا  مؤثرتر از گذشته ایفای نقش کنند.

زارع با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب موجود در قانون بودجه ادامه داد: وظایف و تکالیف قانونی هر دستگاهی در قانون بودجه مشخص‌شده و باید مدیران بر اساس آن عمل کنند و در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی، وضعیت عملیاتی شدن این حوزه بررسی می‌شود.

وی به تصویب طرح بازنگری شده جامع تفصیلی شهر اطاقور در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی گیلان اشاره کرد و گفت: از 52 شهر استان 37 شهر طرح تفصیلی مصوب دارند که سه شهر نیز در حال بازنگری و 9 شهر نیز از پیشرفت 90 درصدی برخوردارند که باید در اتمام آن شتاب شود.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به‌ضرورت تعریف پیوست‌های سلامت برای هر پروژه به‌ویژه در طرح‌های بزرگ اشاره و اضافه کرد: مسئولان دستگاه‌ها در تشدید نظارت‌ها بر پروژه‌های در دست اجرا به‌ویژه در طرح‌های با پیشرفت بالا اهتمام ویژه داشته باشند تا هرچه سریع‌تر آماده بهره‌برداری شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل