اخبار دبیرخانه شورای برنامه ریزی

اولین جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال 1399

موفقیت های به دست آمده کشور در اوج تحریم ها را نمی توان نادیده گرفت/صادرات گیلان در سال 98 از 518 میلیون دلار عبور کرد   [ +0 | -0 ]

موفقیت های به دست آمده کشور در اوج تحریم ها را نمی توان نادیده گرفت/صادرات گیلان در سال 98 از 518 میلیون دلار عبور کرد

صبح روز پنج شنبه 7 فروردین ماه، اولین جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال 1399 به ریاست استاندار، دبیری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، معاونین استاندار، نماینده مردم محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی عضو در سالن غدیر استانداری برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، کیوان محمدی در اولین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال 1399 با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه و با اشاره به زحمات کادر درمانی کشور و استان برای مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: چهره و شمایل این عزیزان هنگام آماده شدن برای خدمت رسانی یادآور حماسه های دوران دفاع مقدس و آماده شدن برای مقابله با حملات شیمیایی در آن دوران است.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه  استان گیلان با اشاره به نامگذاری سال 1399 با شعار "جهش تولید" توسط مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: ایشان امسال را نیز به دنبال رویه چند سال گذشته با محور اقتصادی نامگذاری کردند.

وی با بیان اینکه ما همیشه باید آمادگی مواجهه با  مشکلات را داشته باشیم، گفت: در سال گذشته به رغم همه مشکلاتی که از لحاظ بین الملی داشتیم، موفقیت هایی حاصل شده است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان افزود: طی زمانی که در اوج فشار تحریم های غیرقانونی آمریکا قرار گرفته ایم، کمترین کمبود ها را در کشور داریم و این امر به این دلیل است که سیستم مدیریتی کشور با همه مشکلاتی که وجود دارد توانست از امکانات موجود استفاده حداکثری را داشته باشد.

محمدی با اشاره به دستور اول جلسه در خصوص گزارش عملکرد شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان در سال 98 ، تصریح کرد: در سال گذشته 12 جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه در گیلان برگزار شد که این میزان از جلسات در ده سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی افزود:همچنین سال گذشته با برگزاری جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی 70 مصوبه به تصویب رسیده است.

محمدی گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تحقق شعار سال، در حال تدوین دستورالعمل هایی است که پس از ابلاغ، به عنوان سیاست کاری استان در راستای جهش تولید برای سال 99 قرار خواهد گرفت.

در ادامه جلسه، ارسلان زارع استاندار گیلان با تبریک عید نوروز و با تشکر از زحمات اعضای شورای برنامه ریزی استان گیلان در سال گذشته  و اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نام گذاری شده است، اظهار داشت: برای تحقق توسعه پایدار کشورمان در حال حاضر این شعار بهترین و پر مسما ترین عنوان است.

استاندار گیلان با بیان اینکه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یکی از ارکانی است که می تواند در زمینه جهش تولید در گیلان بسیار موثر باشد، گفت: نهاد برنامه ریزی و به نوعی مغز متفکر تحقق این شعار، سازمان برنامه و بودجه کشور است که به محض تکلیف قانونی مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، در اولین فرصت ممکن دکتر نوبخت جلسه ای را در خصوص تحقق شعار سال برگزار کردند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۶۰ درصد، سیاست استان گیلان در سال جاری است، افزود: همه دستگاه ها باید برای تحقق شعار سال برنامه زمان‌بندی شده داشته باشند.

 وی افزود :دستگاه‌های اجرایی استان مکلف می شوند برنامه‌های سازمان خود را برای تحقق شعار سال تا یک هفته آینده تدوین و به دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال کنند.

 استاندار گیلان با اشاره به اینکه  ابتدای سال گذشته هدف‌گذاری صادراتی برای استان را ۵۰۰ میلیون دلار قرار دادیم، بیان داشت: خوشحالم اعلام کنم که در اسفند سال ۹۸ صادرات گیلان از مرز ۵۱۸ میلیون دلار عبور کرد و این جدای  از صادرات کالا به صورت چمدانی در این سال است.

وی با یادآوری اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا در روزهای اواخر سال  مرزهای زمینی کشور بسته شد، گفت: با تلاش صورت گرفته، تنها مرز گیلان در آستارا باز بود و حتی در تعطیلات نیز صادرات از این مبدا صورت گرفت که نه فقط توفیقات خوبی برای گیلان، بلکه برای کشور محسوب می شود.

گفتنی است در این جلسه آقای علی دمساز رئیس دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان و سرکار خانم شراره کاوسی مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، گزارشی از عملکرد شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان در سال 98 ارائه کردند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: General, چاپ, ایمیل