اخبار استان

آخرين وضعيت پروژه زباله‌سوزي در شمال كشور با حضور دكتر نوبخت بررسي شد   [ +149 | -105 ]

آخرين وضعيت پروژه زباله‌سوزي در شمال كشور با حضور دكتر نوبخت بررسي شد

از ديدگاه سازمان برنامه و بودجه كشور، مشكل زباله‌سوز‌ها تنها مربوط به استان‌هاي گلستان، مازندران وگيلان نيست و اين امر معضلي ملي است و تدبيري ملي مي‌طلبد.
 


دكتر محمد‌باقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور، در جلسه كار گروه وضعيت پروژه‌هاي زباله‌سوزي در شهر‌هاي شمالي كشور با بيان اين مطلب افزود: در مورد موضوع پروژه زباله‌سوزي در شهر‌هاي شمالي كشور، راه طولاني و پر صعوبتي در پيش‌رو داريم.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، وي اظهار داشت: با توجه به اين كه، از ديدگاه دولت هم مشكل زباله و زباله‌سوزها فقط منحصر به شمال كشور نيست، دولت و سازمان برنامه و بودجه كشور خود را مسوول مي‌دانند اهتمام لازم را در اين زمينه داشته باشند.
دكتر نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت: معضل زباله در شهر‌هاي شمالي به لحاظ گستره جغرافيايي و حجم جمعيتي كه در آن مناطق زيست مي‌كنند، اهميت شايان توجهي دارد و نگران‌ كننده است و تشكيل جلسه كارگروه در سازمان برنامه و بودجه كشور، بيانگر اهميتي است كه ما در عالي‌ترين سطح تصميم‌گيري و تصميم‌سازي براي آن موضوع قايل هستيم.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور تصريح كرد كه دكتر حميدرضا عدل معاون فني، امور زير‌بنايي و توليدي اين سازمان و مجموعه تحت مديريت ايشان هم از مسووليت و هم از اختيار لازم و كافي برخوردار هستند و اميدوارم با در نظر‌گرفتن تمام ملاحظات زيست‌محيطي، سلامت مردم و امور رفاهي ساكنان و مسافراني كه به خطه شمال كشور سفر مي‌كنند، مشكل زباله و زباله‌سوزها در اين بخش از كشور به سرعت حل شود و به سامان و فرجام مناسبي برسد.
دكتر نوبخت در خاتمه سخن خود تأكيد كرد كه اين سازمان به حل مشكل زباله در شمال كشور مقطعي و موقتي نمي‌نگرد و درصدد آن است كه با نگاه و نگرش علمي و فني، اين موضوع را در اولويت هاي اصلي كار داشته باشد.
گزارش مذكور حاكي است كه در اين جلسه، اعضاي كارگروه پروژه‌هاي زباله‌سوزي شهرهاي شمالي بر تأمين اعتبار دستگاه‌هاي زباله‌سوز، تأكيد كردند.
در اين جلسه همچنين اعلام شد كه در مورد اصلاح خريد تضميني برق توليدي حاصل از زباله سوزها و نيز تصفيه شيرابه زباله‌ها اقدام عاجل و سريع انجام پذيرد.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای استانی, چاپ, ایمیل