اخبار ملی

دکتر نوبخت: دستاوردهای انقلاب نتیجه اتحاد مردم و درایت رهبری است   [ +27 | -10 ]

دکتر نوبخت: دستاوردهای انقلاب نتیجه اتحاد مردم و درایت رهبری است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران متعلق به مردم بوده و نتیجه اتحاد و مقاومت مردم و درایت رهبری است.


به گزارش ایرنا ، دکتر محمدباقر نوبخت امروز /دوشنبه/ در سخنرانی پایانی راهپیمایی 22 بهمن شهر اردبیل افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در 40 سال گذشته ماحصل تلاش دولت نیست چرا که بدون حمایت و پشتیبانی مردم، هیچ کدام از این دستاوردها قابل تحقق نبود.
وی که در اجتماع هزاران نفر از مردم اردبیل و در زیر بارش سنگین برف سخنرانی می کرد، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را سه شعار و دستاورد اساسی انقلاب ذکر کرده و بر ضرورت تداوم حفظ این دستاوردهای گرانبها با همراهی مردم، تلاش خدمتگزاران نظام و انقلاب تاکید کرد.
وی بیان کرد: با همه کاستی ها و به رغم تحریم، جنگ تحمیلی و ترورهای انجام شده توسط دشمنان، انقلاب اسلامی ایران امروز مقتدرتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.
دکتر نوبخت با اشاره به انتشار گزارش اخیر بانک جهانی مبنی بر قرار گرفتن ایران در ردیف هجدهمین اقتصاد بزرگ جهانی و در ردیف پانزدهمین قدرت علمی جهان و داشتن بالاترین رشد علمی در بین همه کشورها اظهار کرد: پس از 40 سال انقلاب ما آنقدر قدرتمند شده که در همه عرصه ها حرفی برای گفتن دارد.
رییس سازمان برنامه و بودجه؛ مردم، رهبری و آرمان های اسلامی و انقلابی را سه نماد انقلاب اسلامی ایران بر شمرد و اضافه کرد: خوشبختانه امروز در سایه حمایت مردم، هدایت داهیانه مقام معظم رهبری و آرمان های والای اسلامی، انقلاب استقلال و آزادی خود را حفظ کرده و به این راه خود ادامه خواهد داد.
وی همچنین مردم را لشکر بی ادعای خدا خواند و گفت: حاصل همه این حمایت های مردمی و تدابیر رهبر معظم انقلاب پیروزی بندگان مومن خدا در مقابل کسانی است که جنگ، تحریم و ترور را بر این ملت تحمیل کرده ولی به یاری خدا باز ناموفق شدند.
دکتر نوبخت افزود: امروز حدود 66 میلیون نفر از جمعیت ایران، یا انقلاب را ندیده اند و یا در زمان پیروزی انقلاب در سنین پایین بوده اند ولی باز همان روحیه انقلابی در میان همین جمعیت کثیر کشور هم دیده می شود و مردم با وجود همه کاستی ها، حامی اصلی و پشتیبان نظام و انقلاب خود هستند.
وی با اشاره به ضرورت پاسخگویی مناسب به مطالبات و سوالات جوانان و این جمعیت 66 میلیونی بیان کرد: هدف انقلاب ما مقدس بود و به خاطر همین هدف امروز هم مردم حاضر به جانفشانی در راه انقلاب هستند.
رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: انقلاب ما در اوج جنگ سرد به پیروزی رسید و تمامی مکاتب حکومتی و ایدئولوژی های مدعی را کنار زد و با همراهی مردم با رهبر انقلاب، حکومتی اسلامی در کشور تاسیس شد که 40 سال در برابر انواع کینه ها و دسیسه ها دوام آورده است.
وی اظهار دشات: امروز همه آنهایی که تلاش می کردند که انقلاب اسلامی ایران در ابتدای راه متوقف شود و همه آنهایی که تلاش داشتند که این انقلاب به 40 سالگی نرسد، در برابر اتحاد مردم و رهبری حکمیانه انقلاب شکست خوردند.تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل