اخبار ملی

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشورخبر داد:

تصويب بودجه كمك به مناطق سيل‌زده شمال در جلسه هيات دولت   [ +50 | -28 ]

تصويب بودجه كمك به مناطق سيل‌زده شمال در جلسه هيات دولت

معاون‌رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: براساس مصوبه امروز هيات وزيران ۹ ميليارد تومان براي تامين نيازهاي فوري سيل‌زدگان، ۵۰ ميليارد تومان براي امور هزينه اي و يكصد ميليارد تومان براي امور زيربنايي و تملك دارايي مناطق سيل‌زده در استان‌هاي گيلان و مازندران اختصاص يافت.
 


به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل‌سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص اختصاص اعتبار سيل اخير در گيلان و مازندران، افزود: امروز پس از اينكه گزارش بازديد به هيات وزيران ارائه شد، اين اعتبارها براي مرمت زيرساخت ها به ويژه پل ها كه موجب قطع ارتباط برخي روستاها با شهر مصوب شد. 
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار كرد: در سيل اخير، حجم نزولات جوي برابر برخي گزارش‌ها در نيم اخير بي‌سابقه بود و بين ۲۵۰ تا ۳۵۰ ميليمتر بارش را در شاهد بوديم. 
دكتر نوبخت اضافه كرد: اين بارش ها در ۲ روز متوالي (۱۳ و ۱۴ مهرماه) بود و بنابراين امكان ساماندهي روستاها در اين مدت كوتاه وجود نداشت به همين جهت خسارت‌هايي را به ساكنان حاشيه رودخانه‌ها و زيرساخت‌ها همچون پل و راه‌ها وارد كرد. 
از نظرات اقتصاددانان استفاده مي‌كنيم
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور همچنين درخصوص نامه جمعي از اقتصاددانان به دولت، گفت: نامه آنها ديده شد و تلاش مي‌كنيم از نظراتي كه جنبه اجرايي دارد استفاده كنيم. تگ‌ها:  
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل