اخبار سازمان

دکتر نوبخت در در مراسم روز ملی آمار و برنامه ریزی:

٩٢٠ هزار نفر وارد بازار کار و ٧٠٣ هزار نفر شاغل شدند/ افزایش سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی   [ +68 | -26 ]

٩٢٠ هزار نفر وارد بازار کار و ٧٠٣ هزار نفر شاغل شدند/ افزایش سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بهار ٩٦، حدود ٩٢٠ هزار نفر وارد بازار کار و ٧٠٣ هزار نفر شاغل شدند، ٢١٧ هزار نفر موفق به اشتغال نشدند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در مراسم روز ملی آمار با بیان اینکه همچنان ٣.٢ میلیون نفر بیکار داریم، گفت: ایجاد اشتغال به معنای آن نیست که بیکاری را از بین برده ایم.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: مرکز آمار ایران، جایگاه وبژه ای در ارایه آمارها دارد و هر ماه با ارایه آمار، عملکرد دولت را اعلام می کند.
نوبخت با بیان اینکه نرخ تورم شهری مهرماه، شب گذشته از سوی مرکز آمار ایران هشت درصد اعلام شد، افزود: بر اساس اعلام این مرکز، رشد اقتصای بدون نفت، نسبت به نفت فزونی یافته است زیرا نفت رشد خود را در سالهای قبل نشان داده بود.
وی ادامه داد: در دوره تحریم روزانه یک میلیون بشکه نفت و ٣٠٠ هزار بشکه میعانات صادر می کردیم که اکنون به دو میلیون و ٦٣٨ هزار بشکه رسیده است.

** افزایش سرمایه گذاری با اعطای تسهیلات به بخش خصوصی و دولتی 
نوبخت بیان داشت:افزایش سرمایه گذاری در کشور موجب افزایش اشتغال خواهد شد.
وی افزود: از دو مسیر به سوی افزایش سرمایه گذاری خواهیم رفت؛ از سویی با اعطای تسهیلات به واحدهای اقتصادی در بخش خصوصی و از سوی دیگر با اعطای تسهیلات به واحدهای بخش دولتی.
به گفته وی، 17هزار و 900 میلیارد تومان به 25هزار بنگاه بخش خصوصی و 42هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصیص یافته که این دو مسیر سرمایه گذاری را در کشور افزایش داده است.
وی با اشاره به رشد اقتصادی در فصل چهارم سال گذشته گفت: برای نخستین بار در این فصل سرمایه گذاری رشد مثبت داشت و بخش ساختمان هم با رشد مثبت مواجه شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: متاسفانه برخی ها بلندگوها را بر می دارند و از مردم در خیابان سئوال می کنند که آیا شما رشد اقتصادی را حس می کنید و مردم پاسخ می دهند خیر و شب در رسانه عمومی آن را پخش می کنند.
وی گفت: رشد اقتصادی را باید در بخش های کشاورزی،صنعت و خدمات و زیر بخش های آنها بررسی کرد،سال 92 برابر با 4میلیون تن تولید گندم داشتیم که هم اکنون به بیش از 10میلیون تن رسیده است، قبلا چهار هزار میلیارد تومان برای خرید گندم می دادیم اما اکنون 11.5هزار میلیارد تومان پرداخت می کنیم.
نوبخت افزود: هم اکنون به 25هزار واحد اقتصادی برای ادامه فعالیت تسهیلات داده ایم و اشتغال آنها افزایش یافته است؛ هرچند هم اکنون 80هزار واحد تولیدی داریم که با مشکل مواجه هستند.
وی همچنین به تخصیص هشت میلیارد دلار اعتبارات با اجازه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از خروج آبهای مرزی از کشور اشاره کرد و گفت: با این کار فعالیت کارخانه سیمان افزایش یافته است، همچنین کارخانه های لوله سازی برای تولید یکهزار کیلومتر لوله فعالتر شده اند.
وی با بیان اینکه پیش از اینکه آمارهای مرکز آمار ایران انتشار یابد از نتایج آن بی خبر بودم، گفت: جایگاه مرکز آمار ایران در ارائه آمارهای علمی بسیار بالا و تعیین کننده است.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل