اخبار سازمان

دکتر نوبخت:

هفته دولت، فرصتی برای خدمتگزاران مردم جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده است   [ +77 | -23 ]

هفته دولت، فرصتی برای خدمتگزاران مردم جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده است

ویژه برنامه‌های هفته‌ی دولت در گیلان صبح امروز با ادای احترام به شهدا توسط معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و قشرهای مختلف مردم به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای رشت آغاز شد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه در نخستین روز هفته دولت در گلزار شهدای رشت گفت: هر سال در ایام هفته دولت، فرصتی فراهم می شود تا خدمتگزاران نظام، به مردم گزارش اقدامات انجام شده را ارائه کنند.

وی ادامه داد: امسال این هفته با آغاز به کار دولت دوازدهم شروع شد و براین اساس، به نمایندگی از دولت در این استان حضور یافته ام تا ضمن ارائه گزارش و انجام دیدار مردمی، مأموریت دولت برای چهار سال آینده را تبیین کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با یادآوری حضور خود در این سازمان در سال 1392 گفت: چهار سال پیش به عنوان مسئول برنامه و بودجه کشور یعنی سازمانی که باید در ماموریتش، راهبردی داشته باشد و برای پیشرفت کشور بودجه تامین کند؛ متوسط قیمت نفت 104 دلار بود ولی بهترین وضعی که الان داریم، 47 دلار و نسبت به گذشته خیلی کمتر است.

به گفته دکتر نوبخت، بر این اساس منابع ما از 250 میلیارد دلار به 157 میلیارد دلار تقلیل یافت.

وی ادامه داد: با این وجود ، روز گذشته 340 میلیارد تومان پول بازنشستگان را پرداخت کردیم و در این مدت، یاد نداریم که پرداخت یارانه نقدی، به تاخیر افتاده یا پرداخت نشده باشد.

معاون رئیس جمهوری در خاتمه سخنانش گفت: در قوه مجریه، برای دفاع از مردم و کشور، با همان صلابت روزهای نخست، حضور داشته و احساس می کنیم که در سنگر و جبهه هستیم و فعالیت های خود را انجام می دهیم.

 

دکتر محمدعلی نجفی  استاندار گیلان نیز در این مراسم با تبریک آغاز هفته‌ی بزرگداشت دولت و با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهیدان رجایی و باهنر شهدای دولت، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرمین افزود : شهدای گیلانی در مقاطع مختلف بویژه در دفاع از حرمین در مسیر حرکت سرو سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) گام برداشتند.

وی ضمن خیرمقدم به دکتر نوبخت به عنوان نماینده‌ی هیأت دولت گفت : دکتر نوبخت به عنوان افتخار گیلانیان در دولت و به نمایندگی از هیئت دولت  با علاقمندی برای افتتاح پروژه‌ها به گیلان سفر کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه امروز مجدداً با آرمان‌های بلند شهدا میثاق می‌بندیم اظهار داشت : امیدواریم با عنایات خداوند متعال بر عهد و پیمانی که با شهدا بستیم استوار بمانیم.

وی بر لزوم گام برداشتن در مسیر تحقق شعار و برنامه‌های رئیس جمهور و دولت تأکید و تصریح کرد : گیلانیان با حضور بیش از 83 درصدی در پای صندوق‌های رأی و همچنین رأی 70 درصدی آنان به برنامه‌های دکتر روحانی اعتماد مجدد کردند.

وی افزود: تمام اهتمام خود را باید براساس تحقق اهداف، شعارها و برنامه‌های اعلام شده از سوی دکتر روحانی در ایام انتخابات بکار بندیم.

استاندار گیلان با اشاره به سفر دکتر روحانی در ابتدای سالجاری به گیلان گفت: در این سفر بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان افتتاح پروژه‌ها را داشتیم.

وی خاطر نشان کرد : در ایام هفته‌ی دولت امسال شاهد بهره‌برداری از هزار و 174 پروژه‌ی عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر هزار و 226 میلیارد تومان خواهیم بود که بخشی از آنان امروز و فردا بدست دکتر نوبخت افتتاح می‌شود.

دکتر نجفی به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه خدمات دولت به مردم از سوی کارگزاران اشاره و خاطر نشان کرد : در پی 4 سال گذشته خدمات بزرگی از سوی دولت تدبیر و امید به اجرا گذاشته شده که کارگزاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی با جدیت آنرا برای مردم بازگو کنند.

وی بر لزوم حضور میدانی مدیران در جمع مردم تأکید و تصریح کرد : از فرصت ایامی همچون هفته‌ی دولت باید در گزارش عملکرد به مردم کمال بهره را ببریم.

گفتنی است :  هفته‌ دولت امسال با محوریت شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال برگزار می‌شود. گیلان در طول هفته دولت امسال شاهد بهره برداری از یک هزار و 174 پروژه عمرانی و تولیدی بزرگ و کوچک با اعتباری بالغ بر یک هزار و 226 میلیارد تومان است.

امروز و در نخستین روز از هفته دولت با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین استاندار گیلان، کلنگ آغاز عملیات اجرایی احداث فاز 3 کارخانه گیل راد شمال در شهرک صنعتی سفیدرود رشت به زمین خواهد خورد.

همچنین با حضور دکتر نوبخت به نمایندگی از هیأت دولت، به صورت همزمان پروژه های جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیم مسی فرسوده در سطح استان و نیز دانشکده فناوری های نوین در دانشگاه گیلان افتتاح می شود.

نشست با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و دیدار با مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای هیأت علمی و اساتید دانشگاه گیلان از دیگر برنامه های سفر 2 روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان است.



تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل