اخبار سازمان

معاون هماهنگی برنامه وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان خبر داد:

ابلاغ اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای شهرستان‌ها‌ی گیلان در سال 96 به فرمانداران   [ +70 | -17 ]

ابلاغ اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای شهرستان‌ها‌ی گیلان در سال 96  به فرمانداران

اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای شهرستان‌های استان در سال 96  توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به فرمانداران ابلاغ شد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان گیلان، روزبه رحمانیان با بیان این خبر افزود: در اجراي ابلاغيه شماره 1140809 مورخ 09‏‏/02‏‏/1396 سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد مصوبات جلسه مورخ 1‏‏/5‏‏/96 شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان،  این اعتبارات به فرمانداران ابلاغ گردید.  

وی با اشاره به اهم اقدامات فرمانداران در این ابلاغیه ادامه داد: مقرر گردید فرمانداران حداکثر تا تاریخ 25 / 5 / 96  نسبت به برگزاري جلسات کميته برنامه‌ريزي ، توزيع اعتبارات و تصويب پروژه‌ها اقدام نموده و صورتجلسات نهايي را در فرمت جدول ارسالي و در قالب فايل اكسل در اسرع وقت به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان  ارائه نمايند که تاکنون هر اکثر شهرستان‌ها نسبت به این امر اقدام نمودهاند.

معاون هماهنگی برنامه وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به استناد مفاد دستور العمل اجرائي بودجه و تنظيم موافقتنامه‌هاي تملک دارايي هاي سرمايه اي استاني سال 96 اشاره کرد و افزود: در این راستا میبایست تأمين اعتبار جهت تکميل و اتمام طرح‌ها و پروژه‌هاي نيمه‌تمام سنوات گذشته و پروژه‌هايی كه در سال جاري به بهره‌برداری می‌رسند و پرداخت مطالبات پروژه‌هاي خاتمه يافته در اولويت قرار گيرد. علاوه براین تصويب و شروع پروژه جديد با رعايت مفاد ماده 18 ضوابط اجرائي قانون بودجه سال 1396 كل كشور مجاز مي‌باشد.

وی تأکید کرد: به استناد مفاد ماده مذكور ، حداکثر 10 درصد از اعتبارات تملك دارائي‌هاي سرمايه‌اي استان براي شروع پروژه‌هاي جديد كه تا پايان سال 1397 به اتمام مي‌رسند با رعايت ماده (23) قانون الحاق (2) اختصاص مي‌يابد.

رحمانیان با بیان اینکه تصويب پروژه‌هاي جديد مشروط به تأمين اعتبار مناسب پروژه به طوري که اعتبار سال اول اجراي آن از نسبت کل اعتبار مورد نياز به مدت اجراي پروژه برحسب سال کمتر نباشد، مجاز است گفت: حداکثر زمان مجاز اجرای پروژه‌های جديد 2 سال می‌باشد.

وی تصریح کرد: پروژه‌های مستمر شامل پروژه‌های یکساله تعمیر، تجهیز مصوب در برنامه تأمین، توسعه، مقاوم‌سازی، تعمیر و تجهیز و نگهداری فضاها، ساختمان‌ها، اماکن و ماشین آلات فصول مختلف می‌باشد. لذا پروژه‌های جدید مصوب در برنامه‌های غیر از برنامه ذکر شده‌، مشمول رعایت مفاد ماده 18 ضوابط اجرائي قانون بودجه سال 1396 كل كشور مبنی بر تصويب و شروع پروژه جديد مي‌باشد.

معاون هماهنگی برنامه وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان به اجراي مفاد بند ب ماده 26  قانون برنامه ششم توسعه کشور  اشاره کرد و افزود: لازم است پنج تا هشت درصد  از اعتبارات تملک دارائي‌هاي سرمايه‌اي استانی ابلاغ شده به منظور تهيه و اجراي طرح‌هاي هادي و بهسازي روستاها اختصاص يابد.

وی در خصوص در اجراي مفاد ماده (71) قانون الحاق برخی موارد به قانون تنظيم بخشی از مقررات مالی دولت(2)  گفت: در این راستا لازم است يک درصد از اعتبارات تملک دارائي‌هاي سرمايه‌اي استانی و 3 درصد درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبيعی شهرستان به برنامه کمک به پايگاه‌های مقاومت و پروژه‌های احداث، توسعه ، تعمير و تجهيز حوزه‌ها و پايگاه‌های شهری و روستايی حوزه مقاومت بسيج اختصاص یابد.

رحمانیان از اجرای مفاد بند ب ماده 5 قانون توسعه و بهينه‌سازی آب شرب شهری و روستايي نیز سخن گفت و خاطرنشان کرد: لازم است 10 درصد از اعتبارات تملک دارائي‌هاي سرمايه‌اي استانی ابلاغ شده به پروژه‌های تأمين آب شرب روستايي اختصاص يابد.

وی با اشاره به اجرای مفاد ماد 24 ضوابط اجرایی بودجه سال 1396 کل کشور اظهار داشت: کمیته برنامه‌ریزی مجاز به اختصاص حداکثر 2 درصد  از اعتبارات استانی به پروژه‌های تجهیز ادارات در برنامه تأمين، توسعه، مقاوم‌سازي، تعمير، تجهيز و نگهداري فضاها، ساختمانها، اماکن و ماشين‌آلات فصول مختلف می‌باشد.

معاون هماهنگی برنامه وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت و استمرار تکمیل ساختار و بهبود استاندارد واحدهای ارائه دهنده خدمات در روستاها و شهرهای استان گیلان، تأمین سهم اعتبار تعهد‌شده استان جهت احداث، تکمیل و بهسازی خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی روستایی و شهری در تفاهم‌نامه منعقده با وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میبایست مد نظر فرمانداران قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به استناد مفاد دستور‌العمل اجرای بودجه و تنظیم موافقتنامه‌های اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال 1396، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان حداکثر ظرف دو هفته از تاریخ ابلاغ می‌بایست با پیشنهاد دبیر کمیته، اعتبارات پروژه‌های شهرستان را با ملاحظات مندرج در این دستور العمل تعیین و تصویب نماید.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل