اخبار سازمان

استاندار گیلان در چهارمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان:

تشکیل کارگروه توسعه دریا‌محور در گیلان   [ +82 | -23 ]

تشکیل کارگروه توسعه دریا‌محور در گیلان

چهارمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان با حضور استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در ابتدای این نشست رئیس سازمان در سخنانی ضمن تسلیت رحلت مهندس قهرمانی استاندار اسبق گیلان به بیان تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: می‌طلبد برخی سازمان‌ها اهتمام بیشتری در خصوص وظایف محوله داشته باشند.

کیوان محمّدی افزود: مدیران محترم عنایت داشته باشند که بنا بر مصوبه اولین جلسه سالجاری، روزهای چهارشنبه هرهفته می‌بایست جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی برگزار شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در ادامه به بیان دستورات جلسه پرداخت و ادامه داد: راهکارهای استفاده از ظرفیت دریا در توسعه استان و توانمندی‌های صنایع دریایی وزارت دفاع توسط مدیر صنایع دریایی شهید تمجیدی و گزارش کار مدیر کل بنادر و دریانوردی در خصوص راهکارهای توسعه دریا محور ارائه خواهد شد.

در ادامه جلسه استاندار گیلان در سخنانی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان جهان و تسلیت رحلت مهندس قهرمانی، استاندار اسبق استان گیلان، گفت: مهندس قهرمانی منشاء اثرات خوبی در استان گیلان بودند و تلاش و پشتکار، جدیت در کار، مردمی بودن و کار بلد بودن از جمله خصایص وی در دوران کاری‌اش بوده است.

دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه توانمندی‌های زیادی در صنایع کشتی‌سازی در استان گیلان وجود دارد بیان کرد: :همه تلاش کنند در بحث اقتصاد دریا محور در جهت توسعه گیلان اقدامات لازم صورت گیرد.

وی بر لزوم ایجاد کارگروهی تحت عنوان توسعه دریا محور به عنوان زیر مجموعه‌ای از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و با بیان اینکه این کارگروه می‌تواند بخش زیادی از امور مرتبط با دریا را بررسی و پیگیری کند و گفت :  از این پس برنامه ریزی شود تا هر سه ماه یک بار گزارش کاملی از روند توسعه صنعت دریا محور داشته باشیم تا با تمرکز بیشتر از فرصت‌ ها بهره ببریم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه منطقه آزاد، توانمندی‌های زیادی در زمینه‌های اقتصادی و تجاری دارد اذعان داشت: تاکسی دریایی جزو برنامه‌هایی است که می‌تواند در دریای خزر راه‌اندازی شود.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه دانشگاه گیلان باید توانمندی خود را عملیاتی کند اظهار داشت: دانشگاه گیلان در یک برهه از زمان، مرکزی برای کشاورزی بود اما باید بر روی توانمندی‌های دیگر خود و منطقه همچون دریا تکیه کند.

وی با بیان اینکه اگر از فرصت‌های دریا استفاده نشود باید به آیندگان پاسخ بدهیم ابراز داشت: استان گیلان با وجود توانمندی و پتانسیل در حوزه دریا نباید از نعمت‌های آن بی‌بهره شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان بخش نگری به مسائل مختلف آسیب جدی برای استان دانست و اظهار داشت:  لازم است در جهت تحقق اهداف توسعه دریامحور نگاه بخشی از سازمان بنادر و دریانوردی حذف شود.

وی همچنین  از رسانه های استان خواست در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با مسئولین هم‌قدم باشند و گامهای موثر در این خصوص برداند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل