اخبار سازمان

دکتر نوبخت در دیدار نوروزی با مسئولان گیلان:

شاخص های اقتصادی کشور امید بخش است/ صندوق بین المللی پول نیز رسما اعلام کرد که باید از دولت ایران برای رشد اقتصادی تشکر کرد   [ +82 | -15 ]

شاخص های اقتصادی کشور امید بخش است/ صندوق بین المللی پول نیز رسما اعلام کرد که باید از دولت ایران برای رشد اقتصادی تشکر کرد

به مناسبت فرا رسیدن سال نو، استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان با دکتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفتگو کردند. 


به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه وبودجه گیلان، دکتر محد باقر نوبخت در این دیدار که در مهمانسرای استانداری صورت گرفت ضمن تبریک سال نو، اظهار داشت : یکی از برنامه هایی که در هفته های آتی مد نظر است  پرداخت پاداش و معوقات فرهنگی می باشد که از گذشته باقی مانده و پیش از هفته معلم پرداخت خواهیم کرد.
سخنگوی دولت  افزود : در حدود ۲۷۰ میلیارد تومان قبل از سال جدید انجام شد و ان شاالله سال خوبی برای فرهنگیان باشد ، پاداش بازنشستگی همه دستگاهها صورت گرفت و اگر یک درصد باقی مانده باشد آن نیز پرداخت خواهد شد .
دکترنوبخت اضافه کرد: از فعالیت ها و تلاشهای انجام شده در استان گیلان خوشحال هستم ،خوشبختانه استان گیلان در همه شاخص ها جز نخستین ها قرار دارد.
وی ضمن قدردانی از استاندار و مدیران گفت : اگر در گیلان هر اتفاقی خوشایندی رخ می دهد حاصل زحمات و تلاشهای شما عزیزان است و ما هم از منظر ملی نسبت به مناطق و استانها یک ارزیابی داریم و گیلان در ارزیابی ها از نظر مدیریتی جز استانهای سر آمد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: استاندار شما از استانداران موفق در دولت است و بخوبى سیاست هاى دولت تدبیر و امید را در استان اجرا مى کند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به محدودیت ها در توزیع اعتبارات در کشور گفت: با توجه به این محدودیت ها ،استان گیلان خود دارای جایگاه ویژه ای است و سالی که گذشت نیز سال سختی بود و در بحث فروش نفت با مشکلاتی مواجه بودیم و از ۳۰ دلار قیمت نفت به ۵۲ دلار در نیمه اول سال رسیدیم و مقدار تولید نفت از یک میلیون و ۲۰۰ هزار به دو میلیون و ۶۰۰ هزار  بشکه رسید و نفت را صد در صد در بودجه داشتیم و در مالیات نیز رکوردی داشتیم .
وی ادامه داد : پیش بینی می کردیم که بتوانیم  ۸۰ هزار میلیارد تومان مالیات کسب کنیم حدود ۹۲ درصد ،اما عملا توانستیم ۸۴ هزار میلیارد تومان تا روز آخر اخذ کنیم و چیزی در حدود ۹۵ درصد که رقم خوبی بود .
وی خاطرنشان کرد: الحمدالله توانستیم سال ۹۵ را بدون کسری به پایان ببریم ،پیش بینی ها در بعضی از حوزه های اقتصادی این بود که در حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان کسری  خواهیم داشت اما خوشبختانه اینگونه نشد .
دکتر نوبخت تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه بحث پرداخت ها را مدیریت کرد و به دولت اعلام کردیم که نیازی  به اجازه قانونی برای قرض نیست.
وی افزود : شاخص های اقتصادی کشور امید بخش است و صندوق بین المللی پول نیز رسما اعلام کرد که باید از دولت ایران برای رشد اقتصادی تشکر کرد.

وی اضافه کرد: در روزهای پایانی سال برای بعضی از پرداخت های ضروری اعتباری را بین دستگاهها  توانستیم تقسیم کنیم و سال را بدون کسری به پایان ببریم و بودجه عمرانی که ۳۷ هزار میلیارد تومان بود با لطف و عنایت الهی بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان توزیع کردیم و برای راه آهن رشت -قزوین و آزاد راه و راه آهن های دیگر ۲۱۰ هزار میلیارد تومان نقد به دستگاهها پرداخت کرده ایم که آنها بتوانند این پروژه ها را به اتمام برسانند .
دکتر نوبخت در پایان گفت: امیدوارم که سال ۹۶ بر همه مبارک باشد و ما بتوانیم با همه محدودیت بصورت بهینه و هدفمند ،اعتبارات را توزیع کنیم .

 

می خواهیم گیلان را به عنوان استان دانش بنیان معرفی کنیم

استاندار گیلان نیز در این دیدار یکى از دلایل موفقیت مدیران استان را تعامل  و هم افزایى آنان دانست و گفت: خوشبختانه فضاى همدلى خوبى در گیلان براى کار، تلاش و خدمت به مردم وجود دارد.

دکتر محمد علی نجفی با اشاره به تلاش براى جبران خسارت برف بهمن ماه گذشته گفت: کار را پیش از اختصاص بودجه ى حوادث شروع کردیم و انشاءالله با قول مساعد شما مبنى بر پرداخت بخشى از اعتبارات در فروردین ماه کار را با قوت بیشترى ادامه مى یابد.

دکتر نجفى با اشاره به رشد مناسب پارک علم و فناورى گیلان گفت: در تلاشیم تا سال ٩٦ استان گیلان را به عنوان استان دانش بنیان معرفى کنیم.

وى گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم با کار و خدمت و تدبیر؛ امید را در دل مردم بیش تر کنیم.

استاندار گیلان به در پیش رو بودن انتخابات اشاره ﻛﺮﺩ و گفت: انشاءالله فضایى را فراهم مى کنیم تا مردم بصورت گستره در انتخابات حضور یابند و مشارکت حداکثرى مورد نظر رهبر معظم انقلاب محقق شودتگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل