اخبار سازمان

محمّدی در مراسم گرامیداشت روز زن:

در زندگی و فرهنگ ایرانی نقش و جایگاه زنان والا و برجسته است   [ +92 | -24 ]

در زندگی و فرهنگ ایرانی نقش و جایگاه زنان والا و برجسته است

به مناسبت فرا رسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن و مادر، مراسمی با حضور رئیس و بانوان همکار سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در سالن جلسات سازمان تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در ابتدای این نشست خانم حمیده بکا مدیر اداری، مالی و پشتیبانی سازمان ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و روز گرامیداشت مقام زن گفت: از عنایت رئیس محترم سازمان به کلیه همکاران از جمله بانوان تقدیر و تشکر و نمایم. امیدوارم همه کارکنان در کنار خانواده محترم همواره خوش و خرم باشند.

در ادامه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س)، با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های سازمان برعهده بانوان  است گفت: به سهم خود از زحمات همه شما تشکر و قدردانی می‌کنم.

کیوان محمّدی ادامه داد: در فضیلت زن هرچه صحبت کنیم کم است. اینکه بخواهیم سالی یکبار برای بانوان چنین مراسمی برگزار نماییم خصوصاً زمانی که به مادران و زحمات آنان فکر می‌کنیم کافی نیست.

 وی با بیان اینکه در زندگی و فرهنگ ایرانی نقش و جایگاه زنان والا و برجسته است افزود: نمونه این امر را می‌توان در شاهنامه فرودسی دید که زنان هیچ گاه یک شخصیت بلا اراده نبوده‌اند. جامعه ممکن است مرد سالار بوده باشد ولی همیشه زن و مادر محور بوده است. این مهر مادری است که امور را قوام می‌دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با اشاره به نقش علمی امروزه زنان ادامه داد: در دانشگاه‌ها به خصوص رشته‌های علوم انسانی شاهد بیشتر بودن جمعیت زنان به مردان هستیم. این نشان دهنده آن است که این نسبتی را که اکنون در کلاس‌ها می‌بینیم در آینده سازمان‌ها هم خواهیم دید.

وی با بیان اینکه زنان اراده و همت انجام امور را دارند تصریح کرد:  به عنوان نمونه متقاضیان زن در امر سرشماری بیش از مردان بود.  علاوه بر این زنان در عرصه های مختلف دیگر از جمله فوتبال موفق بوده‌اند. لذا از شما به عنوان مادر می‌خواهیم عنصر اراده را به دختران خود که مادران آینده جامعه هستند آموزش دهید.

محمّدی در پایان با تاکید بر اینکه دنیای امروز دنیای آموزش دائم است ادامه داد: می‌طلبد همه کارکنان از جمله بانوان آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش زبان‌های خارجه و امور مدیریتی کسب نمایند. از اینرو این سازمان در هر امری که استاندارهای یک سازمان را افزایش دهد هیچ محدویتی از جمله امر آموزش قائل نیست. امیداوریم چنین فرهنگ سازمانی را بتوانیم به مردم گسترش دهیم.

 

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل