اخبار سازمان

گزارش برگزاری جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان گیلان   [ +85 | -19 ]

گزارش برگزاری جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان گیلان

جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان گیلان با حضور مسئولان اداره امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در تاریخ 11 دی ماه محل سالن اجتماعات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان برنامه و بودجه استان گیلان، در این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس امور تعاونی‌های این دستگاه، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت و رئیس شورای شهر رشت به ایراد سخنرانی پرداختند.

این جلسه که به موضوع معرفی شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی اختصاص داشت، سخنرانان به ارائه توضیحاتی در خصوص لزوم تاسیس و فعالیت شرکت‌های توسعه عمران و نقش شرکت‌ها در هدایت منابع مردمی به بخش‌های تولیدی، تعاونی و خصوصی پرداختند.

آنها با اشاره به فعالیت‌های شرکت تعاونی عنوان داشتند که ارائه مشاوره، ترویج فرهنگ تعاون، شناسایی نخبگان و کارشناسان تاثیر‌گذار، شناسایی پروژه‌ها و طرح‌های دارای توجیه اقتصادی, بسترسازی برای ورود به فعالیتهای اقتصادی در حیطه فعالیت‌های شرکت مذکور می باشد.

 سخنرانان تاکید کردند که تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی این امکان را فراهم می‌کند که تمام افراد حقیقی و حقوقی در فعالیت‌های اقتصادی نقش داشته باشند .

لازم به ذکر است حداقل جمعیتی که می‌توانند برای تاسیس این شرکت اقدام کنند ۵/۰ درصد جمعیت شهرستانی است و حداکثر سهمی که هر فرد می‌تواند خریداری نماید ۲۳ یا ۲۴ سهم است.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل