اخبار سازمان

دیدار رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با خانواده شهید سید محمد اسحاقی   [ +110 | -29 ]

دیدار رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با خانواده شهید سید محمد اسحاقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان به همراه مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران استان و جمعی از مسئولین در سازمان از خانواده شهید سیّد محمد اسحاقی دیدار بعمل آورده و یاد و خاطره آن شهید بزرگوار را گرامی داشتند.


در این دیدار که در فضایی گرم وصمیمی برگزارشد، ابتدا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن تشکر از مادر شهید سید محمّداسحاقی که پذیرای مهمانان شدند گفت: به پیشنهاد آقای محمّدی که از دوستان نزدیک شهید اسحاقی بودند،خدمت رسیدیم و برای ما افتخاری است که در کنارخانواده این شهید بزرگ باشیم.

ابراهیم طاهرنژاد با بیان اینکه شهیدان راوی جنگ، شهیدان با ارزشی هستند که اثرات گرانبهایی از خود بجا گذاشته اند ادامه داد:  شهید سید محمد اسحاقی جزء شهدائی بود که در ترویج فرهنگ جنگ و شهادت کمک هایی شایانی نمود و توانست حدود 1000 نوار از خود در این مسیر به جا گذارد.

سپس کیوان محمّدی رئیس سازمان در سخنانی با بیان اینکه شهید اسحاقی راوی جنگ شهید خرازی بود گفت: در آن زمان دفترسیاسی سپاه قسمتی به نام دفتر تحقیقات جنگ وجود داشت که اکنون مستقل شده است و آثار به جامانده زیادی در آن حفظ و نگهداری می‌شود.

وی ادامه داد: همرزمان و نیروهای دفتر سیاسی از ابتدای جنگ تحمیلی و در عملیات ثامن الائمه (حصرآبادان) به عنوان اولین عملیات به منظور تهیه گزارش تحلیلی - سیاسی عازم جبهه‌ها شدند. در بین نیروهای گیلانی افرادی همچون آقایان ساجدی، حضرتی، شهید شهرام یوسفی، سمیع زاده  و شهید سید محمداسحاقی بودند که از این بین سیدمحمّد در همین راه و درعملیات کربلای 5 در شلمچه در دفتر سیاسی شهیدشد، و خبر شهادتش توسط شهید آیت ا... احسانبخش به خانواده وی داده شد.

محمّدی به چهره مذهبی خانواده شهید اسحاقی اشاره نمود و اظهار داشت:  پدر شهید سید محمّد اسحاقی از روحانیون برجسته وخوشنام استان بودند.

رئیس سازمان از این شهید به عنوان یک نخبه سیاسی و اولین خبرنگار شهید گیلان یاد کرد و ادامه داد: این شهید در رشته تاریخ دانشگاه شهیدبهشتی تهران مشغول به تحصیل بود و هم اکنون کلاسی در این دانشگاه به نام ایشان نامگذاری شده‌است.

وی افزود:  سید محمّد اهل مطالعه و کتابخوانی  و تحقیق و پژوهش به معنای واقعی بود که توانست در سه رشته تحصیلی ریاضی، تجربی و اقتصاد دیپلم اخذ نماید. علاوه براین به زبان‌های عربی وانگلیسی هم مسلط بود و  همیشه یک کتاب جیبی "حافظ" به همراه داشت.

 سپس مادر این شهید بزرگوار با تشکر از آقای محمّدی و خانواده به دلیل همراهی و فراموش نکردن خانواده شهید گفت: از آنجایی‌که سرسفره شهداء نشستیم هیچ انتظاری از کسی نداریم.

وی در ادامه به بیان خاطراتی از شهید اسحاقی پرداخت و افزود: سید محمّد اعتقاد داشت که در کنار پاسدار بودن باید درس هم خواند تا یک پاسدار باسواد باشد.

در پایان رئیس سازمان از خانواده شهید تقدیر نمود.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل