اخبار سازمان

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با رئیس سازمان برنامه وبودجه گیلان دیدار کرد

محمّدی: آی تی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده است .   [ +100 | -29 ]

محمّدی: آی تی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده است .

  رئیس سازمان برنامه وبودجه گیلان گفت : فن آوری مبتنی بر  آی تی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده است . برای سرمایه گذاری در بخش آی تی ، باید مطالعه کارشناسی شده داشت .


به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه وبودجه گیلان، کیوان محمدی در دیداری که توکلی مدیر کل فن آوری اطلاعات استان به همراه همکاران مجموعه خود با ایشان داشتند در خصوص اهمیت  فناوری جدید در گیلان گفت : فناوری اطلاعات در عصر کنونی رشد چشمیگری داشته است و این موضوع در سال های اینده فراگیر تر خواهد شد.  در سرشماری نفوس و مسکن برای اولین بار از ثبت نام اینترنتی استفاده شد که با موفقیت همراه بود

رئیس سازمان برنامه وبودجه افزود : ضریب نفوذ اینترنت در استان گیلان در مقایسه با استانهای دیگر پایین تر است و باید سازوکاری ایجاد شود تا به میانگین کشوری برسیم

وی افزود :  فناوری اطلاعات گیلان باید برای دو دهه اینده برنامه ریزی داشته باشد که این برنامه بصورت مدون و مجزا در شورای برنامه ریزی استان در حضور استاندار گیلان  مطرح  گردد .

محمدی عنوان کرد : در گیلان کسی با فناوری جدید مخالفتی ندارد . در صورت برنامه ریزی درست و حساب شده و حمایت همه دستگاهها  شاهد رشد چشمگیر در خصوص ضریب نفوذ اینترنت در گیلان خواهیم بود .

وی تصریح کرد : در بحث فناوری جدید باید نگاه کلان داشته باشیم و بتوانیم در گستره وسیعتر سرمایه گذاری کنیم .

رئیس سازمان برنامه وبودجه گیلان خاطر نشان کرد : آی تی هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده است . برای سرمایه گذاری در بخش آی تی ، باید مطالعه کارشناسی شده داشت.

وی گفت : گیلان می تواند در دودهه آینده جهش اقتصادی بزرگی انجام دهد . این جهش مستلزم این است که بتوانیم زیر ساخت ها را آماده کنیم .

محمدی افزود : باید بخش خصوصی و دولتی در کنار هم در حوزه های فناوری با کار کارشناسی وارد شوند تا شاهد رشد شگرفی در این خصوص باشیم.

 مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات گیلان نیز در ادامه جلسه گفت : بزرگترین کاری که در گیلان باید انجام شود، ضریب نفوذ اینترنت را بالا ببریم و این امر به تلاش مضاعف نیاز دارد . اگر زیر ساخت ها صورت گیرد و ارگانهای ذیربط همکاری داشته باشند، سریع تر به هدف خود خواهیم رسید

  وی گفت : اپراتورهایی مانند ایرانسل و همراه اول  تمایل زیادی دارند که در استان سرمایه گذاری کنند  که در خصوص برخی از موارد، نیازمند همکاری بیشتر شهرداری ها هستیم . پبشنهاد داده شد که ساماندهی موقت دکل ها در استانداری ایجاد شود تا این موانع برای سرمایه گذاری اپراتورها در گیلان برطرف گردد .

توکلی خاطر نشان کرد :  با توجه به تغییر ساختار در فناوری ، اکثر اپراتور های استان تمایل دارند که به مناطق صنعتی بروند و سرمایه گذاری کنند و به عنوان نمونه شرکت شاتل  به مسکن مهر ورود کرده است . در مناطق روستایی نیز باید دولت ورود کند تا روستاهها نیز از مواهب  فناوری جدید بر خوردار شوند.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل