اخبار سازمان

استاندار گیلان :

زمینه سرشماری اینترنتی در تمامی مناطق گیلان فراهم شود   [ +104 | -29 ]

زمینه سرشماری اینترنتی در تمامی مناطق گیلان فراهم شود

 دومین جلسه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان گیلان به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان و اعضای ستاد در سالن شهید انصاری استانداری گیلان تشکیل شد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه وبودجه گیلان، رئیس سازمان و مدیر اجرائی ستاد سرشماری نفوس و مسکن گیلان در ابتدای جلسه گفت:  برای تهیه مقدمات سرشماری، جلسات هماهنگی با سرپرستان و مسئولان و کارشناسان سرشماری در مرکز آمار ایران برگزار گردید و متعاقبا جلسات هماهنگی با فرمانداران محترم و اصحاب رسانه استان  نیز در این خصوص صورت گرفته است که جا دارد از تمامی این عزیزان تشکر و قدر دانی خود را ابراز نمایم.

 کیوان محمّدی افزود: سایت جذب نیروی آمار‌گیر از ابتدای 23 مرداد ماه بازگشایی و متقاضیان شرکت در سرشماری با دو روز تمدید تا 95/6/28 نسبت به ثبت نام اقدام نموده‌اند. براساس آخرین گزارش سامانه، 5488 نفر ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد 2155 نفر مرد ( 39.3 درصد) و 3333  زن (60.7 درصد) هستند. 

وی تصریح کرد: از کل متقاضیان 19 درصد دیپلم، 10 درصد فوق دیپلم، 58 درصد لیسانس، 12.5 درصد فوق لیسانس و 0.2 درصد مدرک خود را دکتری اعلام نموده اند. از این بین 421 نفر شاغل، 1148 نفر دانشجو و 3919 نفر وضع فعالیت خود را بیکار اعلام نموده‌اند.

مدیر اجرایی سرشماری در گیلان اضافه کرد: هم اکنون در سطح شهرستان‌ها مراحل مصاحبه، جذب و بررسی متقاضیان آمارگیر تا چند برابر ظرفیت مورد نیاز و براساس اولویت بندی‌ها اعم از تجربه و سابقه، تحصیلات، روابط عمومی و اعتماد به نفس، توانایی جسمانی و انجام کار متناسب با سختی شرایط کار انجام شده و سایر موارد در دست انجام است.

وی ادامه داد: در هفته‌های گذشته دوره‌های آموزشی رده‌های متصدیان تبلیغات، کارشناسان IT و نقشه برگزار گردید و در هفته آینده از 95/7/3 لغایت 95/7/8 بمدت 6 روز دوره آموزشی سرشماری برای حدود 180 نفر معاونین فنی و آموزشی، کارشناسان مسئول و مدرسان مرحله سوم توسط ستاد سرشماری استان برگزار می‌شود.

محمّدی با بیان اینکه دوره آموزش ماموران سرشماری به مدت 7 روز در شهرستانها برگزار میگردد تصریح کرد: عملکرد ستاد نسبت به برنامه زمانبندی ستادی به درستی پیش رفته است که با توجه به رهنمودهای استاندار محترم ، انتظار می رود روند مقدماتی اجرای سرشماری نیز به درستی پیش رود.

 مدیر اجرائی ستاد سرشماری نفوس و مسکن گیلان تاکید کرد:  مقارن با بازگشائی مدارس نباید سرشماری نفوس و مسکن به حاشیه برود.  لذا انتظار ما از فرمانداران محترم و اعضای ستاد این است که در این خصوص تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مقرر شده است، ثبت نام اینترنتی آیت الله قربانی نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و استاندار محترم از صدا و سیما پخش و در این خصوص مصاحبه‌ای نیز صورت پذیرد، این امر می‌تواند تاثیر بسزائی در افکار عمومی شهروندان گیلانی داشته باشد .

محمّدی در پایان سخنان خود گفت: مراحل ثبت نام نمادین در شهرستانها از سوی فرمانداران محترم و ائمه جمعه نیز می‌تواند  تاثیر بسزائی در همکاری مردم در این خصوص داشته باشد.

دکتر نجفی استاندار محترم گیلان نیز با تاکید براینکه اطلاعات ارائه شده مردم، محرمانه باقی می ماند، گفت: اطلاعاتی که مردم در اختیار ماموران سرشماری قرار می دهند، فقط برای آمار استفاده می شود.

وی افزود: اهمیت آمار به اندازه ای است که مقام معظم رهبری جلسه ویژه ای برای آن تشکیل می دهند و رئیس جمهوری نیز بر نیازی که به این آمار داریم، تاکید دارند.

دکتر نجفی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های مختلف همانند شهرداری ها  و دهیاران ، ائمه جماعات درگردهمایی‌ها با موضوع سرشماری گفت : استان گیلان به عنوان یک استان فرهنگی که در بخش‌های مختلف جزء رتبه‌های برتر است می‌تواند در سرشماری و ثبت نام اینترنتی نیز به صورت شاخص حرف اول را بزند.

وی ثبت نامه اینترنتی را گام مثبتی برای حضور جدی مردم در تصمیم‌گیری ها عنوان و اظهار داشت : اگر این اتفاق بیافتند، کشور در آینده بویژه در انتخابات و نیز پرسش‌های عمومی از مشارکت مردم بهره‌مند خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطمینان دارم فرآیند سرشماری در گیلان به خوبی انجام می‌گیرد خاطر نشان کرد :زمینه سرشماری اینترنتی در اقصی نقاط استان هرچه بیشتر فراهم شود.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از تلاش‌های صدا و سیما و انعکاس برنامه‌های دولت گفت : از ظرفیت صدا و سیما که در بخش‌های مختلف همراه هستند می‌توان بهره لازم را برد.

دکتر نجفی بر ضرورت بهره‌گیری از اساتید دانشگاه‌ها در برنامه‌های کارشناسی که اشراف کامل بر موضوعات مختلف دارند تأکید و تصریح کرد : پیام‌های رادیویی در بخش سرشماری تقویت شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : دستگاه‌هایی که تجهیزات و خودروهای لازم برای حضور در مناطق صعب العبور دارند با فرمانداران و ستاد سرشماری همکاری لازم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور رئیس جمهوری در سازمان ملل تصریح کرد: امروز شرایط بین المللی کشور، خوب و مطلوب است و رئیس جمهوری با صدای رسا در سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : شرایط حال حاضر کشور طوری نیست که در بخش‌های مختلف بویژه اقتصادی غفلت کنیم.

وی افزود : دولت تمام اهتمام خود را برای اینکه گام‌های اساسی و پایدار بردارد به کار بسته است.

در پایان این جلسه احکام روسای ستادهای سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان‌ها به فرمانداران داده شد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل