اخبار سازمان

برگزاری دومین جلسه هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن گیلان    [ +118 | -33 ]

برگزاری دومین جلسه هماهنگی ستاد سرشماری نفوس و مسکن گیلان

به گزارش روابط عمومی سازمان برنامه وبودجه گیلان، دومین جلسه  هماهنگی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن با حضور مدیر اجرائی ستاد سرشماری، قائم مقام ستاد و معاونین فنی در سالن اجتماعات سازمان برگزارشد.


در این جلسه رئیس سازمان به استماع مسائل و مشکلات پیش رو از بازدید های بعمل آمده از سوی معاونین فنی شهرستانها پرداخته و پس از جمع بندی و تبیین راه حل‌های اجرائی از سوی قائم مقام ستاد، گفت :  به نظر می‌رسد که در صورت تقسیم بندی شهرستانها به دوگروه و اختصاص دونفر به طور ویژه  مختص این کار در طی این دو ماه ، می تواند مفید و موجب هماهنگی بیشتر گردد.

کیوان محمّدی عنوان کرد: جهت اجتناب از اقتضایی عمل کردن بر حسب  ضرورت و یا هماهنگی از طریق تماس تلفنی می‌بایست به صورت منظم جلسات هماهنگی برای گزارش‌گیری و رفع مشکلات برگزار گردد.

 مدیر اجرائی ستاد سرشماری گیلان تصریح کرد:  این برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد 4 جلسه در طول یک ماه در ساعت مشخص  با حضور ثابت و مستمر معاونین فنی صورت پذیرد.

وی در پایان گفت:  سایت سازمان برنامه وبودجه  هم می تواند در این راستا کمک شایانی به معاونین فنی و حتی مردم نماید . ما در جلسه دیگری با فرمانداران مسائل مطروحه را به بحث و نظر خواهیم گذاشت. روابط عمومی ستاد سرشماری استان نیز می‌تواند نقش بسزائی ایفا کند .

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه گیلان هم در این جلسه به اهم نکات مهم و ضروری در خصوص اجرای مناسب سرشماری در شهرستان‌های 16 گانه استان پرداخت و گفت: به منظور همکاری و هماهنگی بهتر و دقیق‌تر سرشماری، مکاتبات لازم با فرمانداران محترم و مدیران اجرایی سرشماری شهرستان‌ها انجام گرفته که در این مکاتبات تآکید شده که با توجه به زمان اندک باقی‌مانده تا آغاز سرشماری، اقدامات لازم در خصوص تقویت تبلیغات با جدیت بیشتر صورت گیرد.

وحید طیفوری به سایر مباحث شده در مکاتبه با فرمانداران اشاره کرد و افزود: هماهنگی با آموزش و پرورش و برپایی گردهمایی با مدیران مدارس، حضور و سخنرانی در نماز جمعه پیش از آغاز سرشماری، مستندسازی اقدمات انجام شده، درج لوگوی سرشماری در پرتال فرمانداری‌ها از جمله مواردی است که بدان‌ها اشاره شده‌است. علاوه بر این فرمانداران محترم در جلسات مربوط به سرشماری می‌بایست در خصوص تببین اهداف، نحوه اجرا و سایر مباحث اقدام نمایند.

وی ادامه داد: ابلاغیه‌ای از سوی استاندار محترم خطاب به کلیه دستگاه‌ها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی استان مبنی بر همکاری و تعامل در خصوص اجرای بهتر سرشماری شامل فراهم‌سازی شرایط انجام سرشماری اینترنتی برای کلیه پرسنل و تبلیغات مناسب در محیط‌های اداری تنظیم و ارسال خواهد شد.

در ادامه صادق اکبری معاون فنی و آموزشی و احمد آقاجانی مسئول IT ستاد سرشماری استان به ترتیب گزارشی از نشست معاونین و کارشناسان آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان‌های شمالی در خصوص تعیین راهکارهای اجرای مناسب سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 و نشست کارشناسان IT در مرکز آمار ایران ارائه دادند. در ادامه معاونین فنی سرشماری شهرستان‌های به بیان گزارشی از بازدیدها و روند آماده و مهیاسازی اجرای سرشماری در شهرستان‌ها پرداختند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل