اخبار سازمان

استاندار گیلان:

جدیت دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی   [ +118 | -44 ]

جدیت دستگاه‌های اجرایی در طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی

جلسه بررسی وضعیت شاخص توزیع اعتبارات تملک دارایی و پروژه‌های عمرانی به ریاست استاندار و با حضور رئیس، معاونین و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‍‍‍ریزی گیلان و مدیران دستگاه های اجرایی عضو در دفتر استاندار برگزار شد.


در این جلسه کیوان محمّدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به بیان توضیحاتی در خصوص شاخص‍های توزیع اعتبارات تملک دارایی پرداخت و گفت: بخشی از این اعتبارات ملّی و بخشی استانی است که این اعتبارات براساس شاخص‍های ارسال شده از سوی مرکز در قالب فصل، برنامه و شهرستانی برای سال 95 توزیع خواهد شد.

 در ادامه  اعضای حاضر در جلسه دیدگاه های خود را در خصوص شاخص ها و فصول مربوط  بیان نمودند.

استاندار گیلان هم در این جلسه با تأکید براینکه دستگاه‌ها در طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی جدیت داشته باشند گفت: در سال جاری غیر از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی پروژه‌ی جدیدی تعریف نخواهد شد.

محمّدعلی نجفی افزود: دستگاه‌ها در طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی جدیت داشته باشند و این مسئله یکی از شاخصه‌های ارزیابی عملکرد مدیران محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه گزارش عملکرد پروژه‌های عمرانی سال 94 دستگاه‌ها یکی از معیارهای توزیع اعتبارات در سال جاری است خاطر نشان کرد‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍: به رغم محدودیت اعتبارات و  با تبدیل عبارت من به ما در استان و  اهتمام صورت گرفته خوشبختانه اتفاقات خوبی را در استان شاهد بودیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به جدیت دولت در جهت پرداخت مطالبات دستگاه‌ها و پیمانکاران در سال جاری اشاره و تصریح کرد : دستگاه‌ها مطالبات خود را جمع بندی کنند تا طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دولت نسبت به پرداخت آنان از طریق اسناد خزانه‌ای اقدام گردد.

استاندار گیلان با خاطرنشان کردن ضرورت انعکاس دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان از سوی مدیران دستگاه‌ها تصریح کرد : در برنامه ریزی و ارتقاء شاخص‌ها به آمارهای صحیح منتشر شده از سوی سازمان آمار تکیه شود.

وی بر ضرورت دفاع مدیران دستگاه‌ها از تلاش‌های صورت گرفته توسط دولت  تأکید کرد و افزود : اگر از تریبون‌‌ها اتفاقات مبارکی که در استان شکل گرفته به صورت صحیح مطرح نگردد آنها ملموس نخواهد بود.

وی به تحولات شکل گرفته در نوسازی مدارس استان اشاره کرد و گفت : طبق برنامه امسال 4 هزار و چهل و یک کلاس درس باید از چرخه‌ی سیستم گرمایشی با بخاری‌های نفتی خارج شود.

دکتر نجفی اعتبارات تملک دارایی های استانی در نظر گرفته شده برای پروژه‌های عمرانی در سال جاری را 217 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت : با نگاه توسعه‌ای به استان باید تلاش شود از حداکثر ظرفیت‌ها در رشد شاخص‌های استان بهره‌مند شویم.

وی افزود : باتوجه به اهمیت مسئله‌ی محیط زیست باید این مسئله به صورت متمایز در تمامی پروژه‌ها لحاظ گردد.

نماینده عالی دولت در گیلان به حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش‌های مختلف اشاره و خاطر نشان کرد: در بحث توزیع اعتبارات توسعه‌ی شهرک‌های صنعتی در دستور کار قرار دارد.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل