اخبار سازمان

برگزاری سومین جلسه کمیته تخصصی انرژی ستاد تدوین برنامه ششم توسعه استان گیلان   [ +97 | -17 ]

برگزاری سومین جلسه کمیته تخصصی انرژی ستاد تدوین برنامه ششم توسعه استان گیلان

سومین جلسه کمیته تخصصی انرژی به منظور بررسی عملکرد گذشته و تبیین وضع موجود بخش انرژی گیلان با حضور نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي و دانشگاه گیلان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان  برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در ابتدا سید حسن هاشمی اشکاء، دبير کميته تخصصي انرژی، ضمن تشکر از همکاری نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در ارائه اطلاعات مورد نیاز و تکمیل جدول اهداف کمی، مراحل تدوین سند توسعه و جایگاه برنامه ششم در سند چشم‌انداز بیست ساله و اهمیت بخش انرژی در این برنامه را بیان نمود و گزارشی از به بررسی عملکرد گذشته و تبیین وضع موجود بخش انرژی گیلان ارائه داد.

 در این گزارش، روند تغییرات شاخص‌های انرژی در طول دو برنامه چهارم و پنجم توسعه  مورد بررسی قرار گرفت و وضعیت آنها نسبت به شاخص‌های کشوری مورد مقایسه قرار گرفت و در نهایت به تنگناها و چالش‌های پیش‌روی این بخش در زمینه‌های برق، نفت و گاز اشاره شد.

سپس، نمایندگان عضو حاضر در جلسه، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در خصوص شاخص‌ها و چالش‌ها و تنگناهای پیش‌روی بخش انرژی ارائه نمودند. آقای دکتر کوهی کمالی، نماینده دانشگاه گیلان با استقبال از مشارکت دانشگاه در تدوین سند توسعه، به توانمندی‌های این دانشگاه در زمینه انرژی‌های نو و تکنولوژی‌های جدید موجود اشاره نموده و همکاری بیشتر دانشگاه را در این زمینه خواستار شد. در ادامه برخی از ابهامات موجود در گزارش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به سوالات طرح شده از سوی اعضاء، پاسخ داده شد.

در خاتمه، مقرر گردید دستگاه‌های اجرایی ذیربط نسبت به تکمیل جدول پیش‌بینی اهداف کمی بخش انرژی اقدام نموده و نتیجه را جهت بررسی در جلسه آتی، برای دبیر کمیته انرژی ارسال دارند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل