اخبار سازمان

محمّدی در مراسم گرامیداشت هفته حجاب و عفاف در سازمان:

نباید با مقوله حجاب و عفاف کلیشه‌ای برخورد کنیم/ حجاب یک مقوله فرهنگی است    [ +105 | -25 ]

نباید با مقوله حجاب و عفاف کلیشه‌ای برخورد کنیم/ حجاب یک مقوله فرهنگی است

مراسم گرامیداشت هفته عفاف و حجاب با حضور بانوان شاغل در سازمان در دفتر ریاست برگزار شد.


 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان،  در ابتدای  جلسه رئیس سازمان در سخنانی به بیان اهمیت مقوله حجاب و عفاف از منظر فرهنگی پرداخت و گفت: نباید با پدیده حجاب و عفاف کلیشه‌ای برخورد کنیم.  زیرا حجاب یک مقوله فرهنگی است  و ربطی به نظام سیاسی حاکم بر یک کشور هم ندارد .

کیوان محمّدی به تفاوت مفهومی عفاف و حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: حجاب یک امر فیزیکی و عینی است ولی در همه جوامع به شکل خاصی مورد توجه مردم است و عفاف یک مقوله ذهنی و ارزشی است که سنجش آن به سادگی در لحظه امکانپذیر نیست.  

وی با بیان اینکه حجاب ریشه در تاریخ ایران دارد تصریح کرد: اگر بخواهیم به زمان گذشته برگردیم، می بینیم که در دوره مادها و هخامنشیان هم مقوله حجاب وجود داشته و زنان و دختران ایرانی در دوران مختلف پایبند به مقوله حجاب و عفاف بودند . این پدیده در سایر جوامع هم امری بدیع و استثنایی نبوده و نیست ولی در زمان‌ها و مکان‌های مختلف اشکال متفاوت یافته‌است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در بخش دیگر سخنان خود گفت: قوام و دوام یک جامعه به ارزشهای آن بر می‌گردد و اگر به آن ارزشها اعتناء نداشته باشیم، آسیب‌های جدی به نهاهای مختلف خصوصاً نهاد خانواده وارد می‌شود.

محمّدی به نوع پوشش بانوان در دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و افزود : قطعاً نوع پوشش این محیط‌ها با دیگر محافل غیر رسمی و رسمی متفاوت است. بنابراین نیاز به این نیست که تاکید به این موضوع داشته باشیم  و این موضوع در حد بالایی توسط بانوان ادارات رعایت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در پایان خاطر نشان کرد: وظیفه والدین ایرانی است که عفیف بودن را  به فرزندان خود آموزش دهند. آنگاه  فرزندان این خانواده‌ها  مشتاقانه به حجاب واقعی هم روی می‌آورند.

شایان ذکر است در ادامه جلسه  خانم‌ها بکاء، تنهایی  و کاووسی (معاونین سازمان) به نمایندگی از حاضرین به دغدغه‌های خود در خصوص حجاب پرداختند.

گفتنی است در پایان این جلسه به رسم یادبود و تقدیر و تشکر به مناسبت هفته عفاف و حجاب هدایای فرهنگی به  بانوان همکار اهداء گردید.  خانم‌هاصفابخش، محبوبی، حجازی و بناء رمضانی هم به نمایندگی از سایر بانوان هدایایی ویژه دریافت داشتند. تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل