اخبار سازمان

معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور بر لزوم استفاده از قابلیت های مناطق مرزی تاکید کرد   [ +110 | -30 ]

معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت  برنامه ریزی کشور بر لزوم استفاده از قابلیت های مناطق مرزی تاکید کرد

 معاون امور آمایش و توسعه منطقه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در جریان بازدید یک روزه خود از نوار مرزی آستارا بر لزوم استفاده از قابلیت های مناطق مرزی تاکید کرد


علیرضا رحمت نیا عصر پنجشنبه در جریان بازدید از شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران گفت: در جریان سفر سه روزه خود بازدید از مناطق مرزی جلفا ، خدا آفرین ، پارس آباد ، اصلاندوز ، بیله سوار ، گرمی ، نمین ، آستارا و تالش را انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه بحث آمایش مناطق مرزی را به صورت جدی پیگیر هستیم ، افزود: در زمینه استقرار بیش از پیش فعالیت و جمعیت در مناطق مرزی تمهیداتی اندیشیده شده است.
وی با اشاره به قابلیت های تولیدی در مناطق روستایی ، اضافه کرد: اگر به مناطق روستایی توجه نکنیم جمعیت مورد نظر در آن مناطق حاشیه نشین شهرها می شوند و این می تواند هشدار جدی جلوی راه توسعه کشور باشد.
رحمت نیا اظهار کرد: خوشبختانه دولت توجه ویژه ای به این مناطق دارد و پیگیر استعدادها و قابلیت های این مناطق است.
وی ادامه داد: آستارا جزو مناطق خاصی است که قابلیت های فراوانی دارد که مرز دریایی ، گمرک ، بندر و نیز هم مرز بودن با جمهوری آذربایجان از جمله مزایای این شهرستان است.
وی خاطرنشان کرد: دولت پیگیر محور ریلی آستارا-آستارا است تا از مزیت ترانزیتی منطقه بیشتر استفاده شود.
رحمت نیا با اشاره به اینکه پروژه راه آهن پیشرفت خوبی دارد ، ادامه داد: از طریق خط ریلی بندرعباس ، آستارا و روسیه می توان ارتباط تجاری خوبی را با اروپا داشته باشیم.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری ایرنا


تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل