اخبار سازمان

برگزاری جلسه کمیته تخصصی بهداشت و درمان برنامه ششم توسعه   [ +97 | -23 ]

برگزاری جلسه کمیته تخصصی بهداشت و درمان برنامه ششم توسعه

در راستای تبیین و تصویب ساختار تدوین برنامه ششم توسعه استان  سومین جلسه کمیته تخصصی بهداشت و درمان براساس چارچوب سندراهبردی برنامه ششم توسعه و به منظور ارائه وضعیت وضع موجود با حضور معاون هماهنگی برنامه و بودجه، مدیرمرکز آموزش و پژوهش و کارشناسان  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط شامل دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت هلال احمر، انتقال خون، محیط زیست، دامپزشکی، بیمه سلامت، شرکت سهامی بیمه ایران، انجمن داروسازان، سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی و نمایندگان بخش خصوصی و دانشگاهی روز دوشنبه 94/3/17در سالن جلسات سازمان مدیریت برگزارگردید.

در این جلسه جدول اهداف کمی استان و مقایسه آن با کشور در شاخص‌های مختلف شامل امید به زندگی در بدو تولد، میزان مرگ و میراطفال زیرپنج سال و مادران باردار، تعداد تخت و پزشک، مراکز بهداشتی و درمانی، بیمارستانهای استان، میزان اهدای خون، تعدادخانه‌های بهداشت فعال و... تبیین و توضیح داده شد.                                                           

همچنین روندها و تغییرات شاخص‌های مهم بخش بهداشت و درمان و نیز  چالش‌ها وتنگناهای آن طی برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه در مقیاس استانی وکشوری درقالب نمودارها و جداول مختلف به اعضاء ارائه  و مباحث مختلفی در محور این موضوعات مطرح گردید.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل