اخبار سازمان

برگزاری اولین جلسه کمیته صنعت و معدن برنامه ششم توسعه استان    [ +122 | -36 ]

برگزاری  اولین جلسه کمیته صنعت و معدن برنامه ششم توسعه استان

با عنایت به تبیین و تصویب ساختار تدوین برنامه ششم توسعه استان در جلسه شورای برنامه ریزی استان گیلان مورخ 94/8/13  متشکل از 12 کارگروه و 35 کمیته تخصصی، جلسات این کمیته‌ها با حضور کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان،  نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، فعالان بخش خصوصی استان و اعضای هیئت علمی دانشگاه در حال برگزاری است.


در این راستا جلسه تبيين وضع موجود و چالشهاي بخش صنعت و معدن استان گيلان با حضور معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان و به دبیری مهدی خیاطی کارشناس بخش صنعت و معدن سازمان و اعضا متشکل از فاطمه بلالايي از پارک علم و فناوري، احمد يوسف‌پور از شرکت شهرکهاي صنعتي، عارف شايان از سازمان صنعت، معدن و تجارت، سروش ابراهيمي از سازمان جهاد کشاورزي، محمد نباتي از سازمان جهاد کشاورزي، فريد نجفي از دانشگاه گيلان، امير حبيب دوست مشاور سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، سهيل سجودي مشاور جوان (کوبل دارو)، افشين رحيمي صام تک بخش خصوصي، عنايت‌اله دبيريان سيمکو (بخش خصوصي)، محب‌اله قلي‌پورگلبافت امير (بخش خصوصي) روز چهارشنبه 12خرداد 95 در محل سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان  برگزار گرديد.

در اين نشست، وضع موجود بخش صنعت و معدن استان با تاکيد بر شاخصهايي همچون تعداد کارگاه‌هاي صنعتي، تعداد شاغلان بخش، ارزش افزوده بخش، بهره‌وري نيروي کار و مقايسه تطبيقي آن با شاخصهاي متناظر در سطح کشور انجام گرفت.

همچنين اعضاي جلسه در خصوص چالشها و مسايل بخش صنعت و معدن استان به بحث و تبادل نظر پرداختند. از منظر نمايندگان بخش خصوصي عدم اجراي صحيح قانون بانکداري و بالا بودن نرخ بهره بانکي و نامساعد بودن فضاي کسب و کار از مهمترين چالشهاي اين بخش هستند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل