اخبار سازمان

رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور:

نظم و ترتیب پدیده‌های انسان‌ساخت، به معنای توسعه‌یافتگی مهندسی آن سرزمین است   [ +106 | -27 ]

نظم و ترتیب پدیده‌های انسان‌ساخت، به معنای توسعه‌یافتگی مهندسی آن سرزمین است

حمزه مصطفوی گفت: در طول تاریخ ایران، هرگاه فرصت به مهندسان داده شد نقش جهان‌ها ساختند


رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در "همایش نظام فنی و اجرایی و مشارکت تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای" که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد در سخنانی با اشاره به اینکه توسعه و نظام فنی و اجرایی از موضوع‌های مهم در اجرای پروژه‌ها در کشور است اظهار کرد: وجود اقتصادی مناسب با درآمد ناخالص ملی بالا به‌تنهایی به معنای توسعه یافتگی نیست، بلکه توسعه دارای ابعاد مختلف فرهنگی، هنری، امور اجتماعی و مهندسی است.

حمزه مصطفوی به نقش نظام فنی و اجرایی در کشور اشاره کرد و افزود: به طور قطع توسعه اتفاقی نیست. نظم و ترتیب پدیده‌های انسان‌ساخت، به معنای توسعه‌یافتگی مهندسی آن سرزمین است.

رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه در طول تاریخ ایران، هرگاه فرصت به مهندسان داده شد نقش جهان‌ها ساختند ادامه داد: نقش و خرد مسئولان تصمیم‌گیرنده در سیمای شهرها و پدیده‌های انسان‌ساخت مهم است.

وی سازمان برنامه‌ریزی را پی ساختمانی کشور دانست و گفت: در دوره جدید قرار است به سمت جلو حرکت کنیم. لذا خردمندان  جامعه و کسانی که قلبشان برای توسعه می‌تپد باید در سازمان برنامه ریزی استان‌ها رفت و آمد داشته باشند.

رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، از وجود 2 هزار و 500 پروژه قابل واگذاری در کشور خبر داد و بیان کرد: اگر بخواهیم منتظر اجرای پروژه‌های مذکور توسط دولت بمانیم مدت 20 سال زمان نیاز است. لذا ورود بخش خصوصی ضروری است.

وی تصریح کرد: در حال گذر از دولت مجری به دولت متصدی هستیم. و قرار نیست دولتی مانند گذشته داشته باشیم بلکه در این مسیر مردم باید کارآفرینی کنند و در این بین دولت حافظ منافع عمومی است.

مصطفوی با بیان اینکه ده‌ها نظام فنی و اجرایی در کشور وجود دارد، اظهار کرد: با تصویب مجلس، نظام فنی و اجرایی به نظامی یکپارچه تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه قانون مذکور برای کشور بسیار ضروری است، تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها باید از قانون نظام فنی و اجرایی تبعیت داشته باشند.

وی متذکر شد: اجرای قانون نظام فنی و اجرایی به معنای آن نیست که یک مرجع تمام تصمیم‌ها را بگیرد بلکه دستگاه‌های مختلف برنامه خود را به نظام مذکور معرفی کرده و در قالب یک ادبیات مجوزها صادر می‌شود.

در پایان این نشست از 17 نفر از شرکت‌های عمرانی با اهدای لوح، تندیس و هدایای تقدیربعمل آمد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل