اخبار سازمان

در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور:

نمايشگاه صنايع‌دستي ايران افتتاح شد   [ +104 | -25 ]

 نمايشگاه صنايع‌دستي ايران افتتاح شد

نمايشگاه صنايع‌دستي ايران با حضور دكتر محمدرضا واعظ‌مهدوي معاون توسعه امور علمي و فرهنگي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و دكتر بهمن نامور مطلق معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي و صنايع‌دستي و گردشگري و با شركت جمعي از مديران و كاركنان، در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور افتتاح شد.

 


به گزارش روابط‌عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، دكتر محمدرضا واعظ‌مهدوي معاون اين سازمان در مراسم افتتاح اين نمايشگاه اظهار داشت: مجموعه اين نمايشگاه نشان‌دهنده توان بالا و ظرفيت صنايع‌دستي كشور است و برگزاري چنين نمايشگاهي در كنار استفاده هنري كه از آن مي‌توان بهره گرفت، گوياي حضور اين صنعت داخلي در زندگي روزمره‌مان هم هست.

وي افزود: شايسته اين است كه ما نيازهاي خودمان را از توليد داخلي و محصول هموطنان خود تأمين كنيم تا در كنار كمك به اشتغال، به رونق توليد ملي هم كمكي كرده باشيم.

دكتر واعظ‌مهدوي با تأكيد بر استفاده روزمره از محصولات صنايع‌دستي در زندگي و محل اشتغال گفت: صنايع‌دستي كشور پتانسيل وسيعي براي اشتغال و توليد تلقي مي‌شود و اميدوارم با حمايت مالي مناسب از شكوفايي اين صنعت، به ارتقاي آن كمك مؤثري بشود.

گزارش مذكور حاكي است در اين مراسم دكتر بهمن‌ نامور مطلق معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي 
و صنايع‌دستي و گردشگري هم ضمن قدرداني از مجموعه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور براي برگزاري اين نمايشگاه گفت: البته اين نمايشگاه در بردارنده تمام توان و ظرفيت‌ صنايع‌دستي كشور نيست و تنها چند استان در اين نمايشگاه حضور دارند و هدف از برگزاري اين نمايشگاه در اين سازمان آن است كه به چرخه فكري مؤثر در ارتقاي صنايع‌دستي كشور كمك كنيم.

وي افزود: ما بر اين باور هستيم كه تغيير نگرش در اين سازمان به تغيير نگاه در كل كشور منجر مي‌شود و اميدواريم با بهره‌گيري از نگرش مثبت بتوانيم جايگاه كشور در گستره جهاني را ارتقا بخشيم.

دكتر نامور مطلق اظهار داشت: با توجه به اين كه ديپلماسي صنايع‌دستي كشور، فعال‌ترين شكل ديپلماسي است، اميدوارم بتوانيم با همت مجموعه سازمان و دولت، بازارهاي از دست رفته را ديگر بار به دست آوريم و به جايگاه مطلوب صنايع‌دستي ايران در جهان نزديك شويم.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل