اخبار سازمان

دیدار و گفتگوی رئیس سازمان نقشه برداری کشور با استاندار گیلان   [ +178 | -100 ]

دیدار و گفتگوی رئیس سازمان نقشه برداری کشور با استاندار گیلان

طی نشستی در استانداری گیلان، رئیس سازمان نقشه برداری کشور و استاندار گیلان در خصوص لزوم  واهمیت نقشه برداری به تبادل نظر پرداختند. 


در ابتدای این دیدار که رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان  و معاون عمرانی استاندار و معاون آمار واطلاعات سازمان نیز حضور داشتند، رئیس سازمان نقشه برداری کشور این سازمان را یکی از بازوهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی معرفی کرد و افزود : با قراردادن اطلاعات و وضعیت همه‌ی کشور در اختیار برنامه‌ریزان می‌توانیم نقش موثری در تصمیم‌گیری‌های صحیح و اقتصادی نقش آفرینی کنیم.

علیرضا آزموده اردلان بر ضرورت تهیه نقشه‌های جامع در گیلان باتوجه به مجاورت دریا و وجود زمین‌های مرغوب کشاورزی تأکید کرد و گفت : یکی از استان‌های بسیار مستعد و مناسب که می‌تواند در آینده‌ی کشور اثرگذار باشد و نیاز به توجه ویژه دارد گیلان است.

وی افزود : باتوجه به عمق بالای دریا در این منطقه سازمان نقشه‌برداری می‌تواند در مدل‌سازی و توپوگرافی بستر دریا بسیار موثر باشد.

آزموده اردلان در پایان گفت: با این حجم بالای واردات در حوزه کشتیرانی باید اطلاعات جامعی در اختیار دریانوردان قرار بگیرد.

استاندار گیلان نیز در سخنانی گفت : برنامه‌ریزی صحیح جامعه نیازمند شناخت صحیح از نقشه‌های جغرافیایی است.

 محمدعلی نجفی  یکی از بخش‌های توسعه‌ی استان را مواهب دریا عنوان کرد و افزود : امکانات و ظرفیت دریا فراتر از صیادی ایجاد سواحل است.

وی وجود نقشه‌های جغرافیایی را برای تصمیم سازی و ایجاد زیر ساخت‌های لازم ضروری دانست و اظهار داشت:مطالعات سازمان نقشه‌برداری درخصوص بهره‌برداری از سایت نفتی خزر باتوجه به وضعیت خاص دریا در این منطقه بسیار موثر است.

نماینده عالی دولت در گیلان به تأکید رئیس جمهور درخصوص تبدیل بندر کاسپین به مرکز ترانزیتی خزر اشاره و خاطر نشان کرد : پتانسیل منطقه آزاد بسیار خوب و قوی است و می‌تواند در توسعه‌ی استان نقش بسزایی داشته باشد.

وی به اقدامات صورت گرفته در پرورش ماهی در قفس و ساخت سدهای لاستیکی نیز اشاره کرد و گفت : کارهای بسیار نو با اشتغال‌زایی بالا در استان در حال انجام است و نتایج آن به زودی مشاهده می‌شود.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل