اخبار سازمان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

افزون بر 18 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی اختصاص یافت   [ +59 | -32 ]

افزون بر 18 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی اختصاص یافت

عصر روز یکشنبه 4 آذر ماه، دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از  بخش بانک ژن مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور در شهرستان شفت بازدید کردند.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در حاشیه این بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جمع خبرنگاران از اختصاص 18 هزار و 252 میلیارد تومان اعتبار به بخش کشاورزی برای اشتغالزایی خبر داد.

وی افزود: براساس موافقت نامه‌ای که هفته گذشته امضاء شد؛ برای این اعتبار که در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته، 82 هزار فرصت شغلی پیش بینی شده است.

دکتر نوبخت توسعه صنعت نوغانداری را وابسته به پژوهش و تحقیق دانست و تصریح کرد: با روش‌های سنتی نمی‌توانیم با مصنوعات جهانی ابریشم رقابت کنیم چراکه بسیاری از کشورها همچون چین و ژاپن در این عرصه بسیار پیشرفته هستند. بنابراین باید از طریق تحقیق و توسعه این امکان را فراهم کنیم که بازدهی کار افزایش یابد.
وی با اشاره به بازدید خود از یکی از مراکز تحقیقاتی نوغانداری و پیله ابریشم، این مجموعه بویژه بانک ژن ایجاد شده را یک سرمایه ملی عنوان کرد و گفت: صنعت نوغانداری نیازمند حرکت از حوزه مطالعات به سمت عملیاتی و اشتغالزایی است و گزارش های رسیده درباره این صنعت با توجه به فناوری و دانش بالایی که در این پژوهشکده وجود دارد، امیدبخش است.

به گفته دکتر نوبخت با توجه به تخصصی بودن صنعت نوغانداری و تجربه‌ای که از گذشته مردم گیلان داشته‌اند، می‌توانیم از آن برای جوانان استان، زنان و مردان گیلان به عنوان یک کار تخصصی بهره بگیریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: این سازمان آمادگی دارد اعتباری نیز برای بحث نوغانداری در گیلان در نظر بگیرد مشروط بر آنکه در این بخش اشتغالزایی شود.

گفتنی است در این بازدید از دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور رونمایی شد.

ذخایر بانک ژن مرکز تحقیقات کرم ابریشم کشور در استان گیلان، با تنوع 108 لاین در خاورمیانه منحصر بفرد است.
 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل