اخبار سازمان

محمّدی در جلسه با شیلات استان مطرح کرد:

استفاده از علم و توانمندی های دانشگاه و بخش خصوصی در پروژه های ماهی در قفس امری ضروری است   [ +122 | -49 ]

استفاده از علم و توانمندی های دانشگاه و بخش خصوصی در پروژه های ماهی در قفس امری ضروری است

جلسه بررسی وضعیت پروژه های پرورش ماهی در قفس با حضور رئیس، معاون هماهنگی و برنامه و بودجه و کارشناس شیلات سازمان، مدیرکل و معاون آبزی پروری شیلات گیلان و نمایندگان جهاد تحقیقات کشاورزی استان در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان تشکیل شد.


در ابتدا نقوی نماینده جهاد تحقیقات کشاورزی استان به بیان گزارشی از مطالعات انجام شده در خصوص پروژه های ماهی در قفس شامل تحلیل شرایط موج منطقه، تغییرات تراز آب دریای خزر، موقعیت های رودخانه های منتهی به خزر و موقعیت بنادر گیلان و نیز موانع و مشکلات موجود در این خصوص پرداخت و گفت: هم اکنون به ترتیب جفرود، کیاشهر، چابکسر، دستک، دیناچال، خطبه سرا، چمخاله و آستارا از مراکزی هستند که شرایط برای پرورش ماهی در قفس در آنها فراهم است.

در ادامه حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص اجرای شیوه های مناسب پرورش ماهی در قفس در سواحل گیلان پرداختند.

 سپس رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در سخنانی با بیان اینکه اگر اجرای پروژه پرورش ماهی در قفس به طور مناسب و دقیق عملی شود می‌تواند تحول شگفت انگیزی در زمینه اشتغال و تولید مواد غذایی سالم در گیلان به وجود آورد گفت: نباید موضوع پرورش ماهی در قفس را یک موضوع ساده در نظر گرفت. لذا باید مطالعه دقیق و علمی در این خصوص به دور از شتابزدگی داشته باشیم.

کیوان محمّدی با تاکید بر استفاده از جامعه دانشگاهی در مطالعات شیلاتی افزود: ما در گیلان چهار مرکز توانمند در سطح ملی وبین المللی شامل دو دانشگاه گیلان و لاهیجان، موسسه تاس ماهیان دریای خزر و پژوهشکده آبزی پروری و نیز بخش خصوصی توانمند و کارآمد در خصوص کارهای شیلاتی داریم که شیلات استان شایسته است از مشاوره و همکاری آنها استفاده نماید.

وی با بیان اینکه دنیای امروز دنیای علم محور است، خواستار برگزاری جلساتی با محوریت مراکز علمی-دانشگاهی، بخش خصوصی و شیلات شد و ادامه داد: مطمئناً برگزاری جلساتی علمی، تخصصی و انجام مطالعات دقیق با حضور افرادی که دارای علم و تجربه در خصوص پروژه ماهی در قفس هستند راهکارهای لازم را برای نتیجه بخشی و موفقیت کارها در پروژه های ماهی در قفس ارائه خواهد داد.

لازم به ذکر است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان و معاونت برنامه ریزی وقت استانداری از سال 1389 تاکنون رقمی بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان به پروژه های ماهی در قفس اختصاص داده است. ضمن آنکه در این جلسه 170 میلیون تومان نیز به این امر و نیز 70 میلیون تومان برای مطالعات زیست محیطی پروژه به شیلات گیلان اختصاص یافت. تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل