اخبار سازمان

برگزاری نخستین جلسه انجمن‌های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان گیلان   [ +54 | -14 ]

برگزاری نخستین جلسه انجمن‌های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان گیلان

صبح روز چهارشنبه 22 فرودین ماه، اولین جلسه انجمن های تخصصی و صاحب نظران توسعه استان گیلان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.


 به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان گیلان، این جلسه با هدف تشکیل اتاق فکر برای جذب، بکارگیری و هدایت اثر بخش اندیشه‌های صاحب نظران در راستای توسعه همه جانبه استان برگزار شد.

مهمترین کارکردهای ترسیم شده برای این اتاق فکر، شناسایی مسائل و چالش‌های راهبردی توسعه استان و تصمیم‌سازی برای مرتفع نمودن مسائل و چالش‌ها و نیز بکارگیری تجارب، سیاست‌ها و برنامه‌های موفق در سطوح ملی و بین المللی برای توسعه پایدار استان است.

در این جلسه کیوان محمّدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در سخنانی با تبیین جایگاه و اهمیت اتاق فکر در تحقق اهداف و راهبری توسعه گفت: غایت و هدف از اجتماع و ترکیب افراد، رسیدن به یک خرد جمعی در خصوص توسعه و پیدا کردن چالش‌های پیش رو استان می‌باشد.

وی تاکید کرد: در مسیر توسعه استان می‌بایست این جمع فرهیخته به ما کمک کند تا آن چیزی که برای گیلان شایسته است در سایه فکر و اندیشه بهتر رقم بخورد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان تصریح کرد: برای تسهیل مشارکت افراد و نیز به دست آوردن نتایج مناسب، در گام نخست فرآیند برگزاری این نشست‌ها را سهل تعریف می‌کنیم تا به تدریج هماهنگی‌های لازم برای ورود به مباحث سنگین‌تر و پیچیده‌تر فراهم گردد. همچنین در صورتی که افراد تمایل داشته باشند می‌توانند علاوه بر کمیته‌های مطرح شده در این نشست، به فراخور تخصص و تجربه خود، در کارگروه‌های 48 گانه استانداری نیز شرکت نمایند تا بتوانیم نتایج آن را در این جلسه به بحث بگذاریم.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل