اخبار سازمان

برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی اطلاعات مکانی طرح‌های 48 گانه توسعه راهبردی   [ +70 | -23 ]

برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی اطلاعات مکانی طرح‌های 48 گانه توسعه راهبردی

دومین جلسه کمیته تخصصی اطلاعات مکانی طرح‌های 48 گانه توسعه راهبردی با حضور مدیران و کارشناسان تعدادی از دستگاه­های اجرایی عضو در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد.


به گزارش روابط ‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این جلسه وحید طیفوری معاون آمار و اطلاعات سازمان با اشاره به نقش و اهمیت اطلاعات مکانی در حوزه برنامه ­ریزی و سیاست­گذاری، اظهار امیدواری کرد نتایج برگزاری این جلسات بتواند در استفاده بیشتر و موثرتر از داده­ های مکانی در حوزه مدیریتی و برنامه­ ریزی استان گیلان مفید واقع شود.

وی در ادامه به ذکر تعدادی از فعالیت­های انجام ­شده توسط سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان گیلان در حوزه اطلاعات مکانی ازجمله ایجاد آزمایشی پایگاه داده مکانی منطقه یک شهر رشت با همکاری سازمان نقشه­ برداری کشور  پرداخت و گفت: با توجه تغییر رویکرد سازمان نقشه­ برداری کشور در خصوص ایجاد پایگا­ه ­های داده­ مکانی متمرکز و نیز اتمام مدت زمان تفاهم ­نامه منعقد شده با سازمان مذکور، اقدامات مشترکی با همکاری برخی دستگاه ­های اجرایی استان و سازمان نقشه برداری در حوزه ایجاد و توسعه زیرساخت داده مکانی استان SDI) استانی) صورت گرفته است.

طیفوری خاطرنشان کرد: بر اساس رویکرد جدید سازمان نقشه ­برداری کشور مقرر شده تا اطلاعات مکانی مورد نیاز دستگاه ­های اجرایی از طریق روش توزیع ­یافته، تبادل و به اشتراک گذاشته شود که در این خصوص دستورالعمل­ هایی نیز تهیه شده است.

وی به اهداف کمیته تخصصی اطلاعات مکانی طرح‌های 48گانه توسعه راهبردی اشاره کرد و افزود: ایجاد زیرساخت اطلاعات مکانی استان از طریق به اشتراک­گذاری مناسب اطلاعات مکانی دستگاه‌های اجرایی مربوط و استفاده بهینه از اطلاعات مکانی، کاهش هزینه‌ها، کوتاه کردن و الکترونیکی کردن فرایند دریافت مجوز‌های اداری بین دستگاه ­های اجرایی و...  از اهداف اصلی این کمیته می­باشد و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در خصوص انجام مطالعات لازم در زمینه عملیاتی نمودن شرح وظایف کمیته و حصول به نتایج مورد انتظار ضرورت دارد.

سپس، سید حسن هاشمی اشکاء، رئیس گروه نقشه و اطلاعات مکانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، گزارش خود را در خصوص "توانمندسازی مکانی یک جامعه و شرایط تحقق آن و نیز اقدامات انجام شده در خصوص ایجاد SDI استان گیلان" ارائه نمود.

در ادامه جلسه، هر یک از مدیران و نمایندگان دستگاه­ های اجرایی حاضر در جلسه، پیشنهادات و گزارش خود را از عملکرد و فعالیت­های انجام شده در زمینه تهیه اطلاعات مکانی ارائه نمودند و مقرر شد ضمن برگزاری جلسات منظم و تدوین گزارش وضع موجود، مقدمات لازم جهت انجام مطالعات مناسب صورت گیرد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای سازمانی, چاپ, ایمیل