اخبار سازمان

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبر داد:

آمارگیری نیروی کار از خانوارهای نمونه، تلفنی انجام می شود   [ +13 | -9 ]

آمارگیری نیروی کار از خانوارهای نمونه، تلفنی انجام می شود

«اجرای طرح نیروی کار در فصل بهار ١٣٩٩ از ابتدای روز بیستم اردیبهشت به مدت ٢ هفته از طریق تماس تلفنی انجام می گیرد .»


وحید طیفوری،معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان این مطلب که بر اساس نتايج طرح نیروی کار در سال 1398، نرخ مشاركت اقتصادي جمعیت 15 ساله و بیش­تر در استان گیلان 43.5 درصد بوده است افزود: از كل جمعيت 15 ساله و بيش­تر استان، 43.5 درصد آن از نظر اقتصادي فعال(شاغل و بيكار) بوده‌­اند كه در مقايسه با كشور 3.6 درصد بيش­تر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان طیفوری خاطر نشان کرد: بررسي نرخ بيكاري افراد ١٥ ساله و بيش‌تر نشان مي‌دهد كه 10.3 درصد از جمعيت فعال (شاغل و بيكار) در سال 1398 بيكار بوده‌اند.  همچنین بررسي روند تغييرات نرخ بيكاري حاكي از آن است كه اين شاخص، نسبت به سال قبل  1.1 درصد كاهش یافته است.

وی با اعلام این خبر که به دلیل شیوع بیماری کرونا در فصل بهار امسال اجرای طرح آمارگیری نیروی کار از خانوارهای نمونه کشور از طریق تماس تلفنی انجام می شود افزود: به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست‌های کلان  اقتصادی کشور، آمارگیری طرح نیروی کار از خانوارهای نمونه کشور مطابق با آخرین توصیه‌های سازمان بین‌المللی ‌کار (ILO)  و براساس نیاز برنامه ریزان و با هدف محاسبه‌ی شاخص‌های فصلی و سالانه‌ی نیروی‌کار، از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن‌ها طراحی شده است که امسال به دلیل شیوع بحران ویروس کووید ١٩، مسئولین و کمیته فنی برای رفع این معضل در جمع آوری اطلاعات بازار کار،  شیوه ها و راهکارهای جایگزینی در نظر گرفته اند.

وی ادامه داد: بر این اساس ، با توجه به اجرای طرح نیروی کار در فصل بهار ١٣٩٩ از ابتدای روز ٢٠ ام اردیبهشت به مدت ٢ هفته، با خانوارهای مشمول در فهرست ‌نمونه‌گيري تصادفي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها، جمع آوری آمار و اطلاعات طرح مذکور از طریق تماس تلفنی انجام می گیرد، همچنین در صورت عدم دسترسي تلفني به خانوار، با رعايت كامل پروتكل‌هاي بهداشتي، تکمیل پرسشنامه ها از طریق مصاحبه حضوري اجرا خواهد شد.

 

لازم به ذکر است تلفن های ستاد آمارگیری مستقر در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها برای تماس با خانوارهای نمونه از طریق وب سایت رسمی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها  و یا درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir    اطلاع رسانی خواهد شد.

 

به منظور اطلاع خانوارها از محتوای مصاحبه و نوع پرسش ها ، بروشور اطلاع رسانی پیوست می باشد.تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل