اخبار سازمان

گزارش تصویری سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان در سال 98

مصوبات جلسات ستاد با جدیت در حال پیگیری است / ارایه گزارشی از طرح جامع رودخانه های زرجوب و گوهر رود    [ +69 | -46 ]

مصوبات جلسات ستاد با جدیت در حال پیگیری است / ارایه گزارشی از طرح جامع رودخانه های زرجوب و گوهر رود

عصر روز چهارشنبه 17 مهر ماه، سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سال 98 به ریاست استاندار، دبیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی عضو در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان، کیوان محمدی رییس سازمان  مدیریت برنامه ریزی گیلان در سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت : مصوبات جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان با جدیت پیگیری می شود.

کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در ابتدای جلسه ی اقتصاد مقاومتی که به ریاست استاندار گیلان برگزار شد، اظهار داشت :  دستور جلسه ی امروز حول سه محور است، محور نخست بررسی و مرور مصوبات جلسه ی قبل و ارایه گزارش کامل در این خصوص می باشد، موضوع دوم گزارش سازمانهای مختلف مرتبط با حوزه ی اقتصاد مقاومتی با  حضور مدیر محترم سازمان صمت و مورد سوم بحث  گزارش طرح جامع رودخانه های گوهر رود و زرجوب است که در ادامه این گزارش ارایه خواهد شد .

محمدی اضافه کرد : مصوبات این جلسات با جدیت کامل در حال پیگیری است و انشالله نتایج خوبی از این پیگیری ها حاصل خواهد شد .

خانم کاووسی مشاور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با ارایه ی گزارشی در زمینه ی دستورات جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : در جلسه گذشته 9 مصوبه داشتیم نخستین مصوبه تشکیل سومین جلسه ی ستاد در مهرماه جاری با بررسی پروژه های ذیل صنعت و معدن، موضوع  بعدی  بر اساس تعیین تکلیف ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مقرر گردید سه پروژه از بین 19 پروژه ی مصوب به عنوان پروژه های بزرگ اقتصاد مقاومتی در استان مشخص شود که در جلسه ی پیش ، احداث سدهای لاستیکی ، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت و پروژه احیای صنعت نوغانداری به عنوان سه پروژه ی بزرگ استان گیلان مصوب شدند .

وی با اشاره به بحث پسماند به عنوان یکی از 19 پروژه ی بزرگ ستاد اقتصاد مقاومتی در سال 98، افزود : در این خصوص مقرر گردید کمیته ای با مسوولیت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و حضور معاون محترم عمرانی استانداری گیلان و نمایندگان محترم شهرستانهای رشت، تالش، بندر انزلی، لنگرود و رودسر تشکیل شود که این جلسه برگزار شد و موارد مطروحه در این جلسه برای تصویب ستاد عنوان می شود .

کاووسی خاطر نشان کرد : با بررسی بحث پسماند شهرستان تالش پیشنهاد گردید که شهرداری تالش ظرف مدت یک هفته در مورد قرارداد BOTتعیین تکلیف کند و در زمینه ی ایجاد زیر ساخت و ابنیه ی کارخانه ی کمپوست با رعایت تشریفات قانونی و بهره گیری از شرکت دارای صلاحیت اقدام کند و با برنامه ی زمان بندی آنرا در اختیار معاونت عمرانی استانداری قرار دهد.

 کاووسی ادامه داد : در خصوص مدیریت پسماند شهرستان بندر انزلی مقرر شد در صورتی که اعتبار این بحث به صورت کامل تامین شود ظرف 4 ماه این پروژه به اتمام برسد و ضمن اینکه موضوع تصفیه ی شیرابه پسماند بندر انزلی جز ابلاغیه ی سفر ریاست جمهوری می باشد که ابلاغ آن انجام شده است.

وی در خصوص مقوله پسماند و کارخانه های کمپوست رودسر و لنگرود گفت : مقرر گردید تا جلسه ای برای تعیین تکلیف قرارداد منعقده پیمانکار با شهرداری رودسر  برای ساخت و بهره برداری برگزار شود و برای شهر لنگرود نیز مقرر گردید که ظرف مدت یک ماه طراحی و تهیه ی نقشه و مشخصات و اسناد مناقصه با مسوولیت شهرداری و تعیین یک مشاور ذیصلاح انجام شود .

وی ادامه داد : در مورد پروژه کمپوست شهر رشت مقرر گردید ظرف مدت یکماه، توسط شهرداری رشت، مطالعه امکان سنجی افزایش تولید کود آلی تا 1200 تن در روز و نقشه و مشخصات و اسناد آن تهیه و جهت طرح در جلسه ستاد قرار گیرد.

کاووسی در زمینه ی موضوع احداث و تکمیل سدهای لاستیکی استان و ابلاغیه ها و مصوبات این موضوع نیز توضیحاتی ارایه کرد .

گفتنی است مبحث احیای صنعت نوغانداری از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود که توسط اداره کل جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در حال پیگیری می باشد.

ارایه طرح جامع رودخانه های گوهر رود و زرجوب که در دستور کار  سومین جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی استان قرار داشت .تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل