اخبار سازمان

دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان   [ +106 | -84 ]

دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان

صبح روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه، اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در این دیدار کیوان محمّدی رئیس سازمان  در سخنانی برساماندهی و نظام یافتگی خبرنگاران و رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: عدم چنین نظامی باعث بی‌عدالتی بین خبرنگاران و رسانه‌های حرفه‌ای از غیر‌حرفه‌ای می‌شود.

وی با بیان اینکه در جوامع پیشرفته خبرنگاران فرهیخته‌ترین افراد و اقشار جامعه هستند و می‌توانند در تحلیل مسائل جلوتر از سیاسیون و دیپلمات‌ها اوضاع را پیش‌بینی کنند ادامه داد: می‌طلبد فضای جامعه رسانه‌ای کشور و استان نیز با آموزش مداوم بیش از پیش به سمت تحقق این موضوع برود.

محمّدی بر برگزاری کلاس‌های آموزشی و تحلیلی رسانه‌ای با بهره‌مندی از استادان دانشگاه‌های گیلان تأکید کرد و افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان آمادگی خود را برای برگزاری این کلاس‌های در مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان اعلام می‌دارد.

وی با استقبال از طرح راه‌اندازی مرکز آموزش رسانه‌‌ای شمال کشور در رشت گفت: تا حد مقدورات مساعدت‌های لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان در پایان با تأکید بر اشاعه و حفظ میراث فرهنگی و مکتوب استان خاطرنشان کرد:  چند بار عرض کردم که نصب المانی از روزنامه "خیر الکلام" به عنوان اولین روزنامه انتشار یافته در تاریخ گیلان در ورودی یا مرکز شهر رشت می‌تواند اقدامی مثبت در تبیین هویت گیلان برای جوانان استان و کشور باشد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان به بیان مسائل و دیدگاه‌های خود در حوزه کاری مربوطه پرداختند.

 تگ‌ها:  

نظرات

ارسال نظر

نام کاربر:
عنوان:
نظر:
پست شده توسط: روابط عمومی
شاخه: خبرهای ملی, چاپ, ایمیل